VİRANŞEHİR’DE RUHSATSIZ 2 İNTERNET CAFE MÜHÜRLENDİ


VİRANŞEHİR’DE RUHSATSIZ 2 İNTERNET CAFE MÜHÜRLENDİ

.

VİRANŞEHİR’DE RUHSATSIZ 2 İNTERNET CAFE MÜHÜRLENDİ
Bu içerik 628 kez okundu.

Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesinde, Zabıta ekipleri ilçe genelinde ruhsatsız işletmelere yönelik yaptığı denetimde, ruhsatsız olduklarını tespit edilen 2 İnternet cafeyi mühürledi.

Viranşehir Belediyesi'ne bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipler,denetimler kapsamında işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı bulundurmadığı gerekçesi ile 2 işyerini mühürledi.

Bunun üzerine ekipler, iş yerlerini 3572 sayılı Kanunun 6. Maddesine istinden, mühürleyerek faaliyetlerine son verdi.

Denetimlere ilişkin bilgi veren Zabıta Müdür Vekili Mahmut Benzer, “Uzun bir süredir kentte iş yeri açan vatandaşlarımıza iş yeri açmak için gerekli prosedürleri yerlerine getirmeleri için bilgilendirmeler yapıp uyarılarda bulunuyoruz. Fakat ekiplerimizin gerçekleştirdiği denetimlerde sıklıkla ruhsatsız iş yerleri ile karşılaşıyoruz. Bu nedenle devam eden sorunun önüne geçmek için cezai uygulamalarımızı başlattık. İş yeri açacak kişi ve kurumlar gerekli prosedürleri yerine getirip iş yeri açma ruhsatını almak zorundadır. Ruhsat almadan faaliyette bulunmak yasaktır. Yapacağımız kontrollerde ruhsatsız oldukları belirlenen yerler mühürlenerek faaliyetlerine son verilecektir." Dedi.

Ayrıca zabıta ekiplerinin başlatmış olduğu denetimlerin devam edeceği belirtildi.

VİRANŞEHİR’DE RUHSATSIZ 2 İNTERNET CAFE MÜHÜRLENDİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX