ASKERLİK ŞUBESİ ESKİ BİNASI MADDE BAĞIMLILARIN MESKENİ HALİNE GELDİ


ASKERLİK ŞUBESİ ESKİ BİNASI MADDE BAĞIMLILARIN MESKENİ HALİNE GELDİ

.

ASKERLİK ŞUBESİ ESKİ BİNASI MADDE BAĞIMLILARIN MESKENİ HALİNE GELDİ
Bu içerik 1149 kez okundu.

( ÖZEL-HABER ) Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinde, Kışla mahallesinde bulunan ve adeta kendi kaderine terk edilen Askerlik şubesi eski hizmet binası, madde bağımlıların uğrak haline geldi.

Yaklaşık 2 yıl önce boşaltılan ve atıl duruma düşen bina, çürümeye terk edilmesi ile birlikte madde kullananların meskeni haline geldi.

Uzun yıllar ilçe halkına Askerlik şubesi olarak hizmet veren tarihi bina, Kışla mahallesi sakinleri tarafından değerlendirilerek topluma kazandırılması isteniliyor.

Kişi veya kişiler tarafından kapı, pencere, elektrik panosu, su musluğu ve kalorifer boruları kırılarak tahrip edilen bina’yı gezerek sorumlu gazetecilik anlayışı gereği Kışla Mahallesi Muhtar Adayı Yavuz Ateş ile birlikte yerinde inceledik.

Aradan geçen 2 yılın ardından bir türlü faaliyete geçirilemeyen binanın bir an önce tekrar hizmete sunulması gerektiğini vurgulayan Kışla Mahallesi Muhtar Adayı Yavuz Ateş, yetkililere seslendi.

Muhtar Adayı Ateş, ‘ Kaderine terk edilircesine sahipsizce bırakılan tarihi binanın hali adeta içler acısı. Binada madde kullanılıp pisletilmiş. Yarım asırdır mahallemizde bulunan binanın sağlam bir yeri kalmamış. İçeride bulunan malzemelerle birlikte camlar kırılmış. Yazık gerçekten çok yazık. Burası milli bir servettir. Ve bu şekilde heba edilmesi kabul edilir bir durum değil. Yetkililerimizden ricamdır acilen buraya bir çözüm bulmaları gerekmektedir. Çünkü mahallemiz için bina korkulu ve tehlikeli bir hal almıştır.’ Diye konuştu.

Edinilen bilgiye göre ; Yakın bir tarihte yetkililer tarafından bina ve avlusunda yapılan denetleme ve incelemenin ardından,alanın Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) olarak kullanılacağı öğrenildi.

Görüntü - Haber - Foto : Abdulkadir DAĞ

viranşehir de askerlik şubesi eski binası viranşehir haberleri viranşehir son dakika viranşehirde madde bağımlıları viranşehir kışla mahallesi muhtar adayı yavuz ateş yavuz ateş viranşehir kışla mahallesi askerlik şubesi vira
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX