VİRANŞEHİR EĞİTİMGÜCÜSPOR HALTERCİSİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA DAMGA VURDU


VİRANŞEHİR EĞİTİMGÜCÜSPOR HALTERCİSİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA DAMGA VURDU

.

VİRANŞEHİR EĞİTİMGÜCÜSPOR HALTERCİSİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA DAMGA VURDU
Bu içerik 558 kez okundu.

Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kurulan Eğitimgücüspor kulübü, Şanlıurfa'dan tek kulüp olarak Denizli'de yapılan Naim Süleymanoğlu Kulüpler Türkiye Şampiyonası'na katılarak 55 kulüp arasında Türkiye 22.si oldu.

Viranşehir Eğitimgücüspor Kulubü Milli sporcusu İbrahim Arat,turnuvada 102 kilo'da yarışarak,Koparmada 153,Silkmede 190 olmak üzere toplamda 343 kğ kaldırarak 5 Türkiye rekoru kırarak Türkiye şampiyonu oldu.

Kulüp tarihinde ilk kez turnuvaya katılım gösteren Viranşehir Eğitimgücüspor büyük bir başarı elde ederek turnuvaya damga vurdu.

Turnuva hakkında açıklama yapan Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş,Kariyerli bir sporcunun Viranşehir Eğitimgücüspor kulübü adına yarışmaya katılması bizler için gurur kaynağıdır diyerek, " Bu başarı genç sporcularımıza örnek teşkil edecektir.Bizler de Şanlıurfamıza ve Viranşehir'imize madalyalar kazandırmak için çalışmalarımızı emin adımlarla sürdürüyoruz.Bu bağlamda yeni kurulmuş bir kulüp olmamıza rağmen elde ettiğimiz bu başarı bizler için çok büyük bir mutluluk kaynağı olmuştur.Bu vesile ile turnuvada şampiyon olan sporcumuz İbrahim Arat'a,Kulüp Başkan yardımcısı Süleyman Çelik ve Antrenörümüz Seda Arat'a çok teşekkür ediyor,başarılarının devamını diliyorum." Diye konuştu. 

Türkiye Şampiyonu olan İbrahim Arat,Gürcistan'ın Batum kendinde Nisan 2019 tarihinde yapılacak olan Avrupa Şampiyonasına katılmak için kampa çağrıldı.

Haber : Abdulkadir DAĞ

VİRANŞEHİR EĞİTİMGÜCÜSPOR HALTERCİSİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA REKORLAR KIRARAK BİRİNCİ OLDU VİRANŞEHİR EĞİTİMGÜCÜSPOR HALTERCİSİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA DAMGA VURDU Viranşehir Viranşehir Eğitimgücüspor viranşehir spor haberleri v
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX