‘ DEDAŞ YÜZÜNDEN 20 AYDIR EVİME GİDEMİYORUM ’


‘ DEDAŞ YÜZÜNDEN 20 AYDIR EVİME GİDEMİYORUM ’

.

‘ DEDAŞ YÜZÜNDEN 20 AYDIR EVİME GİDEMİYORUM ’
Bu içerik 297 kez okundu.

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinde Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş (DEDAŞ) ile mahkemelik olduğunu ileri süren Yılmaz İzol isimli bir vatandaş, DEDAŞ yüzünden 20 aydır evine gidemediğini iddia ederek yetkililerden yardım istedi.

Kendisine haksız yere yüksek bedelde cezalar yazıldığını ve mağdur olduğunu dile getiren İzol, Konuyu yargıya taşıdığını ancak, haklı görülmüş olmasına rağmen cezaların geri çevrilmediğini söyledi. İlçenin Kale mahallesinde 6 Çocuğu ile birlikte müstakil evde yaşadığını ancak yaşanılan olay sonrası evine gidemediğini dile getiren İzol, Elektriklerinin kesildiğini ve sayacının mühürlendiğini söyledi.

 

‘ Haksızlık giderilene kadar Evime dönmeyeceğim ’

Olay sonrası 6 Çocuğuyla babasının evinde kaldığını sözlerine ekleyen Elektrik mağduru İzol, “ Dedaş tarafından bana yazılan cezalar nedeniyle mağdur oldum. Son kesilen 2 cezanın toplamı 7 bin TL. 2 ayrı cezanın birini Viranşehir Hakem heyetine, diğerini ise Şanlıurfa Hakem heyetine gönderdim. Her iki hakem heyeti de beni haklı bularak cezaların kaldırılması yönünde karar verdi. Dedaş yetkilileri duruma itiraz ederek konuyu mahkemeye taşıdı. Bu süreç içinde evde olmama rağmen bana Elektrik gelmeye devam etti. Ben evi bu yüzden terk ettim. Şu an 20 aydır evde oturmuyorum. Babamın evinde 6 çocukla eşim ve ben 2 odalı bir yerde kalıyorum. Mahkeme süreci bitene kadar da eve dönmeye niyetim yok. Ya Dedaş'ın bu haksızlığı giderilecek, yada ben eve dönmeyeceğim.” Dedi. Son olarak 2 ayrı davasının devam ettiğini söyleyen İzol, süreç içerisinde durmasının 19 Aralıkta yapılacağını belirterek Viranşehir’li Avukatlardan destek talebinde bulundu.

  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX