VİRANŞEHİR'DE YAKALANAN 2 DİLENCİ'NİN ÜZERİNDEN SERVET ÇIKTI


VİRANŞEHİR'DE YAKALANAN 2 DİLENCİ'NİN ÜZERİNDEN SERVET ÇIKTI

.

VİRANŞEHİR'DE YAKALANAN 2 DİLENCİ'NİN ÜZERİNDEN SERVET ÇIKTI
Bu içerik 644 kez okundu.

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinde Belediye’ye bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Halkın huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik denetimlerine ara vermeden devam ediyor.

Her fırsatta halkın güvenliğinin ön planda tutulduğunu ve bu yönde çalışma yapıldığını dile getiren Viranşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, şehrin çeşitli yerlerinde yaptığı denetimlerde, vatandaşların manevi duygularını istismar ederek kendilerine kazanç sağlamaya çalışan 2 dilenciyi yakalandı.

Yakalanan H.C isimli Suriye uyruklu şahsın üzerinden 2.630,00 TL,M.N.A isimli Ağrılı vatandaşın üzerinden de 6.500,00 TL olmak üzere toplam 9.138,00 para bulundu.Çıkan paralar Zabıta ekiplerince el konuldu.

Denetim sonrası her bir dilenciye 153 TL idari para cezası kesilirken, Özellikle cami önlerinde duygu sömürüsüyle toplanan paralar Mülkiyetin kamuya (Belediye hesabına) aktarılması için Belediye Encümenine havale edildi.

Konu ile ilgili Viranşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada; Vatandaşlarımızdan ricamız. Lütfen vicdanınızı sömüren dilencilere para vermeyelim. Unutmayınız ki, bağış yapılan her dilenci karşınıza yeni dilenciler çıkaracaktır. Büyük bir sektör haline gelen dilencilikle mücadelede sadece zabıta veya kolluğun mücadelesi yanında toplum olarak birlikte çaba gösterdiğimizde kalıcı bir sonuç elde edebiliriz." ifadeleri kullanıldı.

VİRANŞEHİR'DE YAKALANAN 2 DİLENCİ'NİN ÜZERİNDEN SERVET ÇIKTI Viranşehir Belediyesi Viranşehir dilenci operasyonu viranşehirde dilencinin üzerinden ne kadar çıktı viranşehir haberleri viranşehir son dakika viranşehir viransehi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX