VİRANŞEHİR'Lİ BEDENSEL ENGELLİ'NİN YAŞAMA AZMİ !


VİRANŞEHİR'Lİ BEDENSEL ENGELLİ'NİN YAŞAMA AZMİ !

.

VİRANŞEHİR'Lİ BEDENSEL ENGELLİ'NİN YAŞAMA AZMİ !
Bu içerik 264 kez okundu.

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde elleri ve ayaklarını tam kullanamayan 61 yaşındaki Engelli vatandaş Abdullah Demir, arızalı dikiş makineleri tamir ederek geçimini sağlıyor.

İlçenin bahçelievler Mahallesi'nde yaşayan ve doğuştan engelli olan 4 çocuk babası Abdullah Demir, küçük yaşlarda kendi çabasıyla öğrendiği tamir işini, açtığı iş yerinde sürdürerek ayaklarının üzerinde durmaya çalışıyor.

Kaymakamlığın verdiği engelli motosikletiyle de iş yerine giden Demir, kullanmakta güçlük çektiği elleriyle dikiş makinesi başta olmak üzere çeşitli mutfak eşyalarını tamir ediyor.

Engeline rağmen hayattan kopmayan Demir, yaşama azmi ve çalışkanlığıyla da çevresine örnek oluyor.

Demir, konu ile ilgili haber sitemize yaptığı açıklamada ; kimseye muhtaç olmadan evinin geçimini sağlamaya çalıştığını söyledi.

Küçük yaşlarda ev aletlerini tamir etmeye başladığını anlatan Demir, "Azmimle birçok insana örnek olduğum için mutluyum. Küçük yaşımdan beri işlerle uğraşıyorum. Engelliyim diye hayata küsmedim, hep bir şeyler yapmaya çalıştım. 30 yıldır bu işi yapıyorum. Eski ve yeni model dikiş makinelerini tamirini yapıyorum. Aldığım ücretle de aileme ve 4 çocuğuma bakıyorum.Allah'a şükürler olsun 3 çocuğum okuyor ben de çalışıyorum. Çalışmak ayıp değil, avuç açıp dilenmek ayıptır." diye konuştu.

Demir, kaymakamlığın verdiği engelli motosikletinin eskidiğini ve çoğu zaman arızalandığını dile getirerek, yetkililerden yeni bir motosiklet talep etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX