HADİ KUTLU MTA LİSESİ HALTERDE TÜRKİYE 2'NCİSİ OLDU


HADİ KUTLU MTA LİSESİ HALTERDE TÜRKİYE 2'NCİSİ OLDU

.

HADİ KUTLU MTA LİSESİ HALTERDE TÜRKİYE 2'NCİSİ OLDU
Bu içerik 734 kez okundu.

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinde Hadi Kutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Eğitim alanında elde ettiği başarısını spor alanında da devam ettirerek, Okullar arası Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye 2’ncisi oldu.

Hadi Kutlu MTA Lisesi Müdürü Sedat Gören’in talebelerinden Servet Aslan isimli öğrenci,09-10 Şubat 2019 tarihlerinde Kırıkkale’de yapılan Türkiye Halter yarışmasında ilçe tarihi adına bir ilki gerçekleştirerek önemli başarı elde etti.

Beden Eğitim Öğretmenleri Seda Arat ve İbrahim Arat’ın büyük emekleriyle Şampiyona’ya katılan Servet Aslan, 40 kğ siklette Türkiye 2’nciliğini kazandı.

Şampiyona sonrası Hadi Kutlu MTA Lisesi Müdürü Sedat Gören yaptığı açıklamada; her dalda ve her alanda başarılarımızı gelenek haline getirdik diyerek, “ Ne mutlu bizlere ki, Okul olarak muazzam bir başarı elde ettik. Şanlıurfa ve Bölge müsabakalarında elde ettiğimiz bu başarımızı Türkiye Şampiyonası’nda 2’ncilik ile taçlandırdık. Başarımız bizlere büyük bir mutluluk ve gurur katmıştır. Okullar arası Türkiye Halter Şampiyonası’nda Viranşehir adına tarihi bir rekor kırıp Türkiye 2’ncisi olmamızla beraber bizlere bu mutluluğu yaşatan başta Öğrencimiz Servet Aslan olmak üzere Beden Eğitimi Öğretmenlerimiz Sedat Arat ve İbrahim Arat hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu alanda en iyisi olan hocalarımızın büyük katkılarıyla başarıyı elde edildi. Bu başarımızı da Şanlıurfa’ya ve Viranşehir’imize armağan ediyorum.” Diye konuştu.

Haber : Abdulkadir DAĞ

BİR HALTER BAŞARISI’DA HADİ KUTLU MTA LİSESİ’NDEN Viranşehir Hadi Kutlu Lisesi Viranşehir Sedat Gören Sedat Gören Hadi Kutlu Lisesi Müdürü Türkiye Halter Şampiyonası Viranşehir Hadi Kutlu Lisesi Servet Aslan Viranşehir Haberl
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX