İMZALAR ATILDI ! VİRANŞEHİR’DE 513 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK


İMZALAR ATILDI ! VİRANŞEHİR’DE 513 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

.

İMZALAR ATILDI ! VİRANŞEHİR’DE 513 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK
Bu içerik 1366 kez okundu.

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinde yüzlerce işsiz vatandaşın istihdam edileceği Tekstil fabrikasının kurulması için imzalar atıldı.

Viranşehir Sosyal Yardımlaşma Vakfı ( SYDV ) ve İş-Kur organizesinde 513 kişinin İlçenin Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’de çalışacağı Tekstil Fabrikası’nın kurulması için sözleşme protokolü imzalandı.

Şanlıurfa Valiliği toplantı salonunda Vali Abdullah Erin, Viranşehir Kaymakamı Ömer Dereci ve Firma Sahibi İbrahim Dikilitaş arasında alınan kararla ilçeye Sayitoğlu Teksil Fabrikası kurulacak.

Aralarında Viranşehir Belediye Başkan Yardımcısı Arslan Çiftçi, Viranşehir OSB Müdürü İbrahim Akaltun’un da katıldığı protokol töreninde konuşan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, böylesi önemi bir yatırım kararı alan Sayitoğlu Tekstil şirketi sahibi İbrahim Dikilitaş’ı tebrik ederek, fabrikanın hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etti.

Viranşehir’e yapılacak olan yatırım ile yüzlerce vatandaşın iş sahibi olacağını belirten Vali Erin,” protokol gereği YİKOB, Ticaret Odası ve Belediyenin imkanlarını harekete geçirerek en kısa sürede fabrikanın faaliyete girmesi için hazır hale getirileceğini kaydetti.

Şanlıurfa’ya ve İlçelere yapılacak olan sanayi yatırımlarına büyük değer verdiklerini dile getiren Vali Erin, hizmetin gerçekleştirilmesinde emeği geçen Viranşehir Kaymakamı Belediye Başkan Vekili Ömer Dereci’ye ve Ticaret Sanayi Odasına teşekkür etti.

Ayakkabı üretim merkezi için de geçtiğimiz günlerde bir anlaşma yapıldığını hatırlatan Vali Erin, Ayakkabı Sanayicileri Derneği ile bir anlaşmaya vardık. Cazibe Merkezleri Programından aldığımız bir miktar destek ve ilave desteklerle 13 fabrika binamızı üretim yapmaya hazır hale getirdik. Satış için çağrıya çıktık. İnşallah bu ay içerisinde gelecek talepler değerlendirilecek ve üretim başlayacak. Her şey hazır. Sadece yatırımcılarımız makinelerini getirecek ve üretime başlayacak. Satış mağazaları da bu bölgede yer alacak.” Dedi.

Vali Erin, aynı çalışmayı hazır giyim alanında da yapmak istediklerini, ancak bunu hazır bina yerine ortak kullanım alanları, eğitim merkezleri, kreşler, idare binaları gibi yerleri inşa edeceklerini ve yatırım alanlarını da sanayicilere bırakacaklarını belirterek, “Şu ana kadar hazır giyim bölgemizde 11 fabrikanın yapımı devam ediyor. 2-3 tanesi üretime geçti, diğerleri de tamamlanır tamamlanmaz üretime başlayacaklar” diye konuştu.

Ayakkabıcılık sektöründeki modeli Viranşehir’de de uygulayacaklarını ve yatırımcılara her türlü desteği vereceklerini kaydeden Vali Erin, “Yeter ki, Şanlıurfa’mız gibi çok genç bir nüfusa sahip, işsizlik rakamları yüksek olan bir yerde istihdam oluşsun. İşsizliği azaltmaya yönelik atılacak adımdan daha hayırlısı olamaz. Orada iş imkânı sağlayacağınız, beceri kazandıracağınız insanların hayır duası her şeyin ötesindedir” diyerek, yatırımcı Sayitoğlu Tekstil şirketi sahibi İbrahim Dikilitaş’a başarılar diledi.

Viranşehir Kaymakamı Ömer Dereci ise, Viranşehir’e uzun yıllar beklenen ve özlenen yatırımların getirilmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini belirterek, Harcanan çabanın meyvesini verdiğini ve ilçeye önemli bir yatırımın kazandırılmasından ötürü memnuniyet duyduğunu söyledi.

Bu anlamda yapılan protokolle ilçe halkına müjdeyi veren Dereci, Viranşehir’in temel sorunlarından birinin işsizlik sorunu olduğunu ve kurulacak olan fabrika ile yüzlerce işsiz gencin iş imkanı bulacağını kaydetti.

Tekstil Sahibi İbrahim Dikilitaş da, “Devletimizi her zaman sahiplendik. Bize verdiğiniz desteği bizzat sizden duymamız, bizi ziyadesiyle memnun etti. İnşallah her şey çok güzel olacak.” diye konuştu.

İmzalanan protokole göre, Viranşehir OSB’de kurulacak Tekstil Fabrikası için, Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenen Cazibe Merkezleri Programı kapsamında üretim binası ve altyapı hizmetleri kamu kaynaklarıyla yapılacak.

Yaklaşık 10 dönümlük arsa üzerinde ve 2.300 metrekarelik alan üzerinde kurulacak olan Fabrikada ilk yıl 171 kişi, 5’inci yılsonunda ise 513 kişi istihdam edilecek. Elemanlar alımları ise İŞ-KUR ve Viranşehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı koordinesinde yapılacak.

 

İMZALAR ATILDI ! VİRANŞEHİR’DE 513 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX