VİRANŞEHİR CAMİ-DER- 2018 YILI FAALİYET RAPORUNU AÇIKLADI


VİRANŞEHİR CAMİ-DER- 2018 YILI FAALİYET RAPORUNU AÇIKLADI

.

VİRANŞEHİR CAMİ-DER- 2018 YILI FAALİYET RAPORUNU AÇIKLADI
Bu içerik 206 kez okundu.

Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesinde, insani yardım faaliyetlerine aralıksız devam eden Umut Kervanı Vakfı üyesi Viranşehir Cami-Der,2018 yılı faaliyet raporunu açıkladı.

2018 yılında yaptığı faaliyetleri rapor halinde hazırlayan Cami Der, raporu kamuoyuyla paylaştı.

Cami Der adına açıklama yapan Dernek Başkan Yardımcısı Abdullah Çelik,2018 yılında alan el ile veren el arasında köprü vazifesi görüp hayırseverlerin yapmış oldukları bağışları aralarında Suriyeli vatandaşların bulunduğu 560 aileye yardımların ulaştırıldığını söyledi.

Cami-Der olarak,kuruluş tarihinden itibaren yetim ve muhtaç ailelere yapılan yardımlarla umut haline geldiklerini anımsayan Çelik, " Yaptığımız yardımlar sadece buradaki yardıma muhtaç ailelerle sınırlı değil, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak gelen Suriyeli mülteci kardeşlerimize yönelik de yardımlarımız vardır." dedi.

2018 yılı içerisinde 560 aileye 65 bin TL değerinde yardım yaptıklarını söyleyen Çelik, yardıma muhtaç olan 420 aileye gıda paketi, 115 aileye kırmızı et, 140 muhtelif çeşitlerden oluşan giyim malzemelerin de 24 aileye dağıtıldığını aktardı.

İçerisinde çamaşır makinesi, halı, buzdolabı, elektrikli soba, yatak ve battaniye gibi 52 adet muhtelif yaşam malzemesi ile 25 kişiye ayakkabı yardımında bulunduklarını dile getiren Çelik,yardımlarının bunlarla sınırlı olmadığının altını çizdi.

Çelik ayrıca Peygamber Sevdalıları Vakfının koordinesinde 2018 yılında Siyer Sınavı düzenlediklerini ifade ederek, "Sınavın tanıtımı için stantlar açıldı. 4 bin 700 dolayında kişi sınava katıldı. Köy ve ilçe merkezinde olmak üzere toplamda 47 okulda sınav yapıldı. 2018 Mevlid-i Nebi etkinlikleri kapsamında 2 bin adet 'Peygamberden Dersler'  adlı siyer kitabı vatandaşlara (ücretsiz) dağıtıldı."Diye konuştu.

Bunlara bağlı olarak Ramazan ayı münasebeti ile dernek binasında üyelere, Suriyeli muhacirlere ve yetim ailelere olmak üzere yüzlerce vatandaşa 2 defa iftar yemeği verdiklerini sözlerine ekleyen Çelik, " Bunlara bağlı olarak Belediye Kültür Merkezine yüzlerce kitap bağışında bulunduk. 'Hayat Namazla Güzel' etkinliklerine destek verip Sahabe ayı etkinliği düzenledik."Dedi.

VİRANŞEHİR CAMİ-DER- 2018 YILLIK FAALİYET RAPORUNU AÇIKLADI Viranşehir Cami-Der Abdullah Çelik Cami-Der Viranşehir Haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX