HADİ KUTLU MTA LİSESİ'NDEN TÜBİTAK'A KATILIM BAŞARISI


HADİ KUTLU MTA LİSESİ'NDEN TÜBİTAK'A KATILIM BAŞARISI

.

HADİ KUTLU MTA LİSESİ'NDEN TÜBİTAK'A KATILIM BAŞARISI
Bu içerik 516 kez okundu.

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde Hadi Kutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 50. Tübibat Lise Öğrencileri Araştırma projeleri yarışmasına 3 Yazılım ve 1 de Teknoloji tararımı dalında proje ile yaptığı başvuru olumlu sonuçlandı.

 Sedat Gören idaresinde büyük başarılara imza atan Hadi Kutlu MTA Lisesi, okul adına önemli bir başarı daha gerçekleştirdi.

Tübitak Malatya bölgesine bağlı ( Adıyaman, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Tunceli, Malatya, Mardin ve Şanlıurfa ilininde dahil olduğu 8 İl içerisinden,yapılan proje başvurusunda kabul edilen 6 projenin ikisinde Hadi Kutlu MTA Lisesinin imzası yer aldı.

Tübitak'a önemli bir katılım başarısı gösteren Hadi Kutlu MTA Lisesi, 25-28 Şubat 2019 tarihinde Malatya'da yapılacak olan bölge serisinde davet edildi.

Konu ile ilgili Okul Müdürü Sedat Gören yaptığı açıklamada; "  "Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır" dediğimizde asla hayal satmadık. Çünkü "Her alanda" olağanüstü başarılara devam ediyoruz. Bu anlamda bu büyük gurur Viranşehirimizin, Şanlıurfamızın. " Diye konuştu.

Haber : Abdulkadir DAĞ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX