VİRANŞEHİR DERNEĞİ’NDEN ‘ NAMAZLA DİRİLİŞ ’ KONFERANSI


VİRANŞEHİR DERNEĞİ’NDEN ‘ NAMAZLA DİRİLİŞ ’ KONFERANSI

.

VİRANŞEHİR DERNEĞİ’NDEN ‘ NAMAZLA DİRİLİŞ ’ KONFERANSI
Bu içerik 222 kez okundu.

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinde, ‘ Namazla Diriliş ’ konferansı düzelendi.

İlçenin önemli Sivil toplum kuruluşlarından biri olan Davet ve Kardeşlik Vakfı temsilcisi Viranşehir Derneği, Namazı sevdirmek ve yaşatmak için ‘ Namazla Diriliş ’ konferansı düzenledi.

Belediye Kültür ve Sanat Merkezi Ömer Halis Demir Konferans salonunda gerçekleşen ve İlahiyatçı Yazar Ahmet Bulut’un konuşmacı olarak katıldığı konferansa Viranşehir Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Çoban, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, Halk Eğitim Müdürü Zeki Kaya, Eğitim Bir-Sen Viranşehir Temsilcisi Ahmet Bilen, Saadet Partisi İlçe Başkanı Yasin Kurt, Cami- Der Başkanı Mehmet Kaya ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program Viranşehir Derneği’nin faaliyetlerini anlatan sinevizyon gösterisi ile devam etti.İlahi dinletisinde de yer aldığı programda konuşan Viranşehir Derneği Başkanı Murat Karadaş, Viranşehir Derneği’nin bir aile çatısı altında insanları hayra davet eden önemli bir topluluk olduğunu vurguladı.

İnsanları hayra davet etmenin yanı sıra Allah’ın kitabına ve sünnetine de davet ettiklerini sözlerine ekleyen Karadaş, “ Allah (c.c) ”İçinizden bir topluluk bulunsun ve insanları hayra davet etsin” diye buyurmaktadır. İşte Viranşehir Derneği insanları hayra davet eden bir topluluktur. Dünya hayatı bir imtihan yurdudur ve bizler bu hayata Allaha ibadet etmek için geldik. İbadet etmeye ve insanları Allah’a ibadet etmeye devam edeceğiz. ” Diye konuştu.

İslam dininde namazın büyük önem arz ettiğini kaydeden Karadaş, Ayet ve hadislerden örnekler vererek Namazın kurtuluşa eren eşsiz bir fırsat olduğunu söyledi.

Konuşmanın ardından İlahiyatçı yazar Ahmet Bulut yüzde 99’u Müslüman olan Türkiye’de 5 vakit namaz kılanların oranının yüzde 30’u geçmediğini belirterek, bu oranın mutlaka arttırılması gerektiğini dile getirdi.

‘ Namaz Kılmamanın temelinde Yatan 3 Sebep ’

Yapmış olduğu çalışmalar neticesinde namaz kılınmamasının altında yatan 3 neden tespit ettiğini ifade eden Bulut, “Bugün ne oldu bize ki Türkiye’deki Müslümanların yüzde 70’i namaz kılmıyor. Yaptığımız çalışmaların sonucunda gördüm ki namaz kılmamanın temelinde 3 sebep yatıyor. Bunlardan biri imanımızda problem olmasıdır. Elbisemizin eskidiği gibi imanımız da zaafa uğramış. Daha da temele inersek iman ettiğimiz Rabbimizi tanımadığımız ortaya çıkıyor. Namaz kılmamanın altında yatan ikinci sebep Namaz Şuurunun eksik olması, üçüncüsü ise Namaz kılmayı bilmiyor” şeklinde konuştu.

Yaklaşık 2 saat süren konferans, İlahiyatçı Yazar Ahmet Bulut’un kitap imzalama töreni ile sona erdi.

VİRANŞEHİR DERNEĞİ’NDEN ‘ NAMAZLA DİRİLİŞ ’ KONFERANSI Viranşehir Derneği Viranşehir Konferans Ahmet Bulut İlahiyatçi Yazar Murat Karadaş Viranşehir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX