BAŞKAN ADAYI EKİNCİ SAĞLIK ÇALIŞANLARININ BAYRAMINI KUTLADI


BAŞKAN ADAYI EKİNCİ SAĞLIK ÇALIŞANLARININ BAYRAMINI KUTLADI

.

BAŞKAN ADAYI EKİNCİ SAĞLIK ÇALIŞANLARININ BAYRAMINI KUTLADI
Bu içerik 625 kez okundu.

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinde, AK Parti Belediye Başkan Adayı Salih Ekinci, eşi Sibel Ekinci ile birlikte 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Devlet Hastanesini ziyaret ederek sağlık çalışanlarının gününü kutladı.

Devlet Hastanesini ziyaret eden Başkan Adayı Ekinci, Hastanede bulunan sağlık çalışanlarına karanfil dağıtarak 14 Mart Tıp Bayramını kutladı.

Seçim çalışmalarından fırsat bulan Başkan Adayı Ekinci, Devlet Hastanesi ziyaretinde; Sağlık konusunun insan hayatı için büyük önem arz ettiğini vurgulayarak, bu kapsamda hiçbir zorluktan kaçınmayarak fedakarca ve büyük özveriyle görevini yapan Doktor, Hemşire ve Diğer sağlık personellerinin 14 Mart Tıp Bayramını kutladığını söyledi.

Ekinci, “ Yeryüzünde eşine az rastlanır bir mesleği icra eden sağlık çalışanlarımızın, görevlerini fedakarca icra edişleri sayesindedir ki hastanelerimiz tüm yaratılmışları yaratandan ötürü sevmenin tecelli ettiği mekanlar halini almıştır. Nasıl ki bugün doktorlarımız bu zorlu görevi aşkla ve şevkle yapmaktalar ise 100 yıl önce bugün, takvimler 14 Mart 1919’u gösterdiği bir zamanda Tıbbiyeli öğrenci ve hocalar Anadolu’nun dört bir yanından kalkıp canları pahasına müdafaaya koşmuşlardır. Bu yüzdendir ki devletimiz, başta doktorlarımız olmak üzere, hastalarımıza gerekli ilgi ve bakımın yanında onları biran önce eski sağlıklarına kavuşturmak için her türlü gayreti göstererek, özverili bir şekilde bu zor görevi ifa eden sağlık çalışanlarımıza her zaman destek olmuş ve olmaya da devam edecektir. Milli mücadele sırasında mesleklerini bir yana bırakıp vatan savunması için koşan Tıbbiyelilerin aziz hatıralarını yad etmek niyetiyle her yıl kutlanmakta olan “14 Mart Tıp Bayramı”  vesilesi ile öncelikli olarak Viranşehir'de bu kutlu görevi yürüten hekimlerimiz olmak üzere bütün tıp camiasının bu müstesna günlerini kutluyor, şiddetin her türlüsünden uzak, güvenli ve huzurlu çalışma ortamlarında mesleklerini başarıyla icra etmelerini diliyorum.” Dedi.

Sağlık çalışanlarına karanfil dağıtımının ardından Ekinci, daha sonra Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. İlhan Erkan’ı başhekimlik odasında ziyaret ederek günlerini kutladı.

Başhekim Dr. İlhan Erkan başta olmak üzere Doktorlar, Hemşireler ve diğer sağlık çalışanları ise, AK Parti Belediye Başkan Adayı Salih Ekinci’ye günlerini kutladığı için teşekkür etti.

BAŞKAN ADAYI EKİNCİ SAĞLIK ÇALIŞANLARININ BAYRAMINI KUTLADI 14 Mart Tıp Bayramı İlhan Erkan Salih Ekinci Viranşehir Viranşehir Devlet Hastanesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX