Sağanak Yağış Viranşehir’de Sele Neden Oldu


Sağanak Yağış Viranşehir’de Sele Neden Oldu

Viranşehir'de İki gündür aralıksız devam eden sağanak yağış Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde sele neden oldu. İlçenin birçok kırsal mahallesinde evler ve ahırlar sulara teslim oldu.

Sağanak Yağış Viranşehir’de Sele Neden Oldu
Bu içerik 232 kez okundu.

Viranşehir’de iki gündür devam eden sağanak yağış ilçede su baskınları ve sele teslim oldu. Özellikle ilçenin kırsal mahallelerinde evler ve ahırlara su baskını yaşandı.

En Çok  Giyimli, Yaban, Yollarbaşı gibi mahallelerde evlere ve ahırlara su baskını yaşandı. Vatandaşlar, su baskını nedeni ile hayvanların zarar gördüğünü ve evlerde ise maddi zararın oluştuğunu belirttiler.

Giyimli mahallesinde ikamet eden İbrahim Sivar, su baskını nedeni ile evden çıkamadıklarını, ahırlarının su içinde kaldığını dile getirdi. Aynı mahallede ikamet eden Osman Kaya, gece geç saatlerde baskının aniden yaşandığını ifade ederek, su baskını nedeni ile mahallenin birçok yerinde vatandaşların evlerinden çıkamadığını araçların mahalleye giremediğini söyledi. Mahalle sakinlerinden Murat Talay ise baskının en çok ahırları vurduğunu ifade ederek, hayvanların suya kapılmasını son anda önlediklerini belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX