AVRUPA TURUNDAN DÖNEN HADİ KUTLU ÖĞRENCİLERİ’NDEN MÜDÜR TURĞUT’A ZİYARET


AVRUPA TURUNDAN DÖNEN HADİ KUTLU ÖĞRENCİLERİ’NDEN MÜDÜR TURĞUT’A ZİYARET

.

AVRUPA TURUNDAN DÖNEN HADİ KUTLU ÖĞRENCİLERİ’NDEN MÜDÜR TURĞUT’A ZİYARET
Bu içerik 1575 kez okundu.

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinde Erasmus + AB projesi kapsamında Avrupa turuna çıkan Hadi Kutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri, ilçeye döndü.

Alzheimer hastalığını dış ülkelerde araştırmak amacıyla Romanya, Çekya ve Macaristan ülkelerine gerçekleştirilen tura katılan Hadi Kutlu Öğrencileri, araştırmanın ardından Viranşehir’e dönerek Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turğut’a ziyaret gerçekleştirdi.

Okul Müdürü Sedat Gören’in de hazır bulunduğu ziyarette Proje Koordinatörü Sevilay Acar, Öğretmenlerden Gizem Kurucu, Mesut Doğruer ve Öğrenciler, ziyaret ettikleri Ülkerlerde elde ettikleri gözlemleri Müdür Turğut’la paylaştı.

Ziyarette kısa bir açıklama yapan Hadi Kutlu MTA Lisesi Müdürü Sedat Gören, Hadi Kutlu Lisesi olarak 170 Bin TL hibe desteğini okula kazandırdıklarını belirterek, hibe ile birlikte Öğretmen ve Öğrencileri Avrupaya gönderdiklerini, Avrupa turu ile öğrencilere mesleki alanlarında yeterliliklerini arttırmaya, bilgi ve birikimlerine büyük katkı sağlamaya çalıştıklarını kaydetti.

Bu anlamda projede katkısı bulunan tüm Öğretmenlere teşekkür eden Gören, Hadi Kutlu Lisesi olarak başarılarına başarı eklemeye devam edeceklerini söyledi.

Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turğut ise, ziyaretten memnuniyet duyduğunu dile getirerek, Avrupa gezisinin Öğretmen ve Öğrenciler üzerinde farklı kültürleri tanımaları amacıyla önemli katkı sağlayacağını aktardı.

Bundan sonra gerçekleştirilecek olan projelere destekte bulunacaklarını vurgulayan Turğut, Projede emeği geçen Okul Müdürü Sedat Gören olmak üzere tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Haber :Abdulkadir DAĞ

Hadi Kutlu Lisesi Erasmus projesi Sedat Gören Viranşehir Milli Eğitim Mehdi Turğut
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX