VİRANŞEHİR’DE MEYVE FİDANI DAĞITILDI


VİRANŞEHİR’DE MEYVE FİDANI DAĞITILDI

.

VİRANŞEHİR’DE MEYVE FİDANI DAĞITILDI
Bu içerik 204 kez okundu.

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinde, İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından finanse edilen ve Viranşehir Belediyesi ile GAP Bölge Kalkınma idaresince desteklenen ‘ Meyveciliği Geliştirme Projesi ’ kapsamında Meyve fidanları dağıtıldı.

Geçtiğimiz yıl Viranşehir’de meyveciliğin yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi amacıyla hayata geçirilen projeye gereği ilçede 30 Üreticiye fidan desteğinde bulunuldu.

İlçe Tarım Müdürü Dr. Siraç Yolcu’nun da eşlik ettiği dağıtım töreninde Üreticilere fidanlar teslim edildi.

% 70’i Gap Bölge Kalkınma İdaresince,% 30’u da Viranşehir Belediyesince desteklenen proje ile birlikte, 5 dekarlık bahçe tesisi için 7 bin 128 adet tüplü zeytin, fıstık, badem ve bağ fidanı 16 kırsal mahalledeki üreticilere ücretsiz dağıtıldı.

Törende kısa bir konuşma yapan İlçe Tarım Müdürü Siraç Yolcu, “ Bu proje ile ilçemize uygun meyve tür ve çeşitlerinden örnek meyve bahçeleri tesis edilerek ilçemizde meyveciliğin geliştirilmesine katkıda bulunulması amaçlanmaktadır." Dedi.

Haber : Abdulkadir DAĞ

Viranşehir Meyvecilik Geliştirme Projesi Viranşehir İlçe Tarım Müdürlüğü Siraç Yolcu Gap Bölge Kalkınma İdaresi Fidan Dağıtımı Meyve
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX