SALİH EKİNCİ’YE BİR DESTEK’TE ÇUVANLI VE BIHEMA AŞİRETİ’NDEN


SALİH EKİNCİ’YE BİR DESTEK’TE ÇUVANLI VE BIHEMA AŞİRETİ’NDEN

.

SALİH EKİNCİ’YE BİR DESTEK’TE ÇUVANLI VE BIHEMA AŞİRETİ’NDEN
Bu içerik 876 kez okundu.

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinde 31 Mart’ta yapılacak olan mahalli idareler seçimleri nedeniyle AK Parti Belediye Başkan Adayı Salih Ekinci’ye seçim yaklaştıkça destekler her geçen gün artıyor.

Viranşehir’de Belediye’yi AK Belediyecilik ile tanıştırmak için AK Parti’ye destek sunan Aşiretlere bir destekte Çuvanlı ve Bıhema Aşiretinden geldi.

Akşam saatlerinde grup halinde yürüyüş yapan 2 aşiretin mensupları,Ceylanpınar caddesi üzerinde bulunan Salih Ekinci seçim bürosuna gelerek AK Parti Adayı’na destek vereceklerini belirttiler.

Çuvanlı ve Bıhema Aşireti’nin katılım yürüyüşüne AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr.Halil Özşavlı,AK Parti Viranşehir İlçe Başkanı Ali Tekin,AK Parti Gençlik Kolları Başkanı M.Garip Köroğlu eşlik etti.

Seçim bürosuna gelen 2 Aşiret mensuplarına katılım ve desteklerinden ötürü kısa bir konuşma yapan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı,AK Parti’nin kuruluşundan beri her daim destek veren Bıhema ve Çuvanlı Aşiretleri kendi üzerlerine düşen görevi yine yerine getirerek desteğini sürdürdüğünü söyledi.

Bıhema ve Çuvanlı Aşiretlerinin desteği ile güçlerine güç kattıklarını sözlerine ekleyen Özşavlı, “ Katılım derken bu mecazi bir anlamdır.Yani bir kez daha AK Parti’li olduğunu tüm dünya’ya haykırmıştır.Yoksa bu yeni bir katılım değildi,bu parti kurulduğundan beri hemşerimiz akrabamız AK Parti’ye gönül vermişlerdir.Bu anlamda desteğin sağlanmasında emeği olan 1.sıra Encümen Adayımız İsa Güçağaç’a,2. Sıra Adayımız Cemil Güçtemür’a ve 20.Sıra Encümen Adayımız Ahmet Güçtekin’e tebrik ederim.” Diye konuştu.

Çuvan Aşireti’nin önde gelen Kanaat Önderi Ömer Çuvanlıoğlu ( Hacı Ömer’ê Hamo ) ise, “ Bugün Viranşehirliler kendi kendilerini savunup bu ızdıraptan kurtarsınlar.AK Parti olarak Reis-i Cumhurumuz ve Milletvekilimiz Halil Özşavlı önderliğinde bu defa Belediye reisliğini almamız şart olmuştur.Seyidanlılara buradan sesleniyorum.başka parti’yi bırakıp kendi Aşiretinden olan AK Parti Adayı Salih Ekinci’ye destek versinler.Biz Çuvanlılar olarak onların yanındayız.”Dedi.

Viranşehir’in AK Belediyecilik ile tanışması sonrası sorunların rahatlıkla çözebileceğini söyleyen Ömer Çuvanlıoğlu,Herkesi sandığa oy kullanmaya davet etti.

Haber : Abdulkadir DAĞ

Viranşehir AK Parti AK Parti Adayı Salih Ekinci Halil Özşavlı Ali Tekin Ömer Çuvanlıoğlu Çuvanlı Bıhema Viranşehir Viranşehir Haberleri Viranşehir Son Dakika Siyaset
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX