VİRANŞEHİR’DE BEGGARA AŞİRETİ AK PARTİ DEDİ


VİRANŞEHİR’DE BEGGARA AŞİRETİ AK PARTİ DEDİ

.

VİRANŞEHİR’DE BEGGARA AŞİRETİ AK PARTİ DEDİ
Bu içerik 765 kez okundu.

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinde AK Parti ile özdeşleşmiş olan Beggara Aşireti,daha önce olduğu gibi,yine AK Parti diyerek 31 Mart yerel seçimlerinde Belediye Başkan Adayı Salih Ekinci’ye destek sözü verdi.

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala AK Parti Adayı Salih Ekinci’ye destek her geçen gün artıyor.

Viranşehir’de Haltan,Bıhema ve Çuvanlı Aşiretlerinin ardından bugün İlçenin ileri gelen Aşiretlerinden bir olan Beggara Aşireti’de AK Parti’ye katılım sağladı.

Davul ve zurna eşliğinde AK Parti’ye destek için yürüyen Beggara Aşireti’nin Kanaat Önderleri Hacı Işnet Kete,Halaf Kete ile birlikte Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeynel Abidin Beyazgül ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan’ın da aralarında bulunduğu kalabalık Aşiret mensupları,İlçenin Ceylanpınar caddesi üzerinde bulunan Salih Ekinci seçim bürosuna geldi.

Burada Beggara Aşireti’nin mensuplarını AK Parti Adayı Salih Ekinci ve İlçe Başkanı Ali Tekin karşıladı.

Seçim bürosunda kısa bir açıklama yapan Zeynel Abidin Beyazgül,Beggara Aşiretinin daha önceki dönemlerde olduğu gibi bu seçim için de AK Parti’ye destek için seçim bürosuna geldiğini ifade ederek,Verilen destek ile birlikte güçlerine güç kattıklarını söyledi.

AK Parti Adayı Salih Ekinci ,Birlikte güçlü ve iri olacaklarını belirterek bu anlamda verilen destekte emeği geçen herkese teşekkür etti.

Beggara Aşiretinin ileri gelenlerinden Halaf Kete ise ,17 yıldır AK Parti’nin bir neferi ve hizmerkar olduğunu belirtip,kırgınlıkları bir kerana bırakıp milli duruş sergilemek üzere AK Parti’ye tekrar destek verdiklerini söyledi.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan da,Viranşehir’in zor bir süreçten geçtiğini ve bu süreçin önemine binaen kırgınlıkları bir kenara bırakıp ailesini yalnız bırakmayan Beggara Aşireti’ne ve ileri gelenlerine teşekkür edip,Viranşehir’i Beggarasız düşünemediklerini kaydetti.

Haber : Abdulkadir DAĞ

Viranşehir Siyaset AK Parti Halaf Kete Salih Ekinci Ali Tekin Viranşehir Beggara Aşireti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX