VİRANŞEHİR’DE BİR İLK ! ORYANTİRİNG YARIŞMASI DÜZENLENDİ


VİRANŞEHİR’DE BİR İLK ! ORYANTİRİNG YARIŞMASI DÜZENLENDİ

.

VİRANŞEHİR’DE BİR İLK ! ORYANTİRİNG YARIŞMASI DÜZENLENDİ
Bu içerik 243 kez okundu.

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinde, bir ilk gerçekleşerek ilk defa bir doğa sporu olan Oryantiring yarışması düzenlendi.

Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından Şanlıurfa genelinde ‘ Gap Oryantiring günleri ’ adı altında yapılan ve Viranşehir Kaymakamlığı, Belediye, Milli Eğitim, Gençlik Spor Hizmetleri Müdürlüğün ile Eğitim Gücü Spor Kulübünce desteklenen yarışma’nın son ayağı Viranşehir’de gerçekleşti.

İlçenin Yenişehir mahallesinde bulunan Spor Kompleksinde Oryantiring Federasyonu Başkanı Hacer Akyüz’ün de hazır bulunduğu Oryantiring yarışmasına 652 sporcu katıldı.

Yoğun yağmur altında gerçekleşen Oryantiring yarışması yaklaşık 5 saat sürdü.

Pusula eşliğinde yön bulma şeklinde yapılan koşunun ardından dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları verildi.

Konu ile ilgili olarak Viranşehir Kaymakamı Ömer Dereci, Yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçenle teşekkür ederek, Viranşehir’de ilk defa bu denli önemli bir organizasyonun düzenlenmesinden ötürü büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Oryantiring Federasyonu Başkanı Hacer Akyüz ise, yoğun katılımdan ötürü mutluluk duyduğunu belirtip, “ Amacımız Viranşehir’i bölgede Oryantiring merkezi haline getirmek ve ilçeden milli takıma çıkabilecek sporcuların alt yapısını oluşturmaktır. Bu anlamda Viranşehir’de ilk kez düzenlenen yarışmadan ötürü emeği geçen başta İlçe Kaymakamı Ömer Dereci ve Turnuva Koordinatörü Süleyman Çelik olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

Oryantiring nasıl oynanılır ?

Oryantiring, harita yardımı ile yön bulmayı içeren, zamana karşı yapılan bir spor. Farklı arazi koşullarında yapılabilse de, genellikle ormanlık arazide yapılması tercih edilmektedir. Çoğu ülkede federasyonlar halinde örgütlenmiştir ve belirli kurallar çerçevesinde gerçekleştirilir.

Haber : Abdulkadir DAĞ

Viranşehir Oryantiring yarışması Gap Oryantiring günleri Viranşehir Viranşehir Son Dakika Hacer Akyüz Oryantiring Federasyonu Viranşehir Haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX