VİRANŞEHİR'DE ' AK BELEDİYECİLİK ' DÖNEMİ BAŞLADI


VİRANŞEHİR'DE ' AK BELEDİYECİLİK ' DÖNEMİ BAŞLADI

.

VİRANŞEHİR'DE ' AK BELEDİYECİLİK ' DÖNEMİ BAŞLADI
Bu içerik 392 kez okundu.

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinde,31 Mart pazar günü gerçekleşen yerel seçimlerin ardından AK Parti Adayı Salih Ekinci seçimi kazanarak Belediye Başkanı oldu. Böylelikle Viranşehir’de ‘ AK Belediyecilik’ dönemi başladı.

Viranşehir’de 31 Mart günü sabah saatlerinde aralıklarla yağan yağmurla birlikte seçmenler sandık başına giderek vatandaşlık görevini yapmak üzere oylarını kullandı. Toplamda 394 sandıkta kullanılan oylarla birlikte AK Parti Adayı Salih Ekinci,37.330 oy alarak ipi göğüsleyen taraf oldu.

Oldukça heyecanlı ve bir o kadarda çekişmeli geçen yerel seçimde sandıklar saat 07.00'da açılıp 16:00 itibari ile kapandı.16:00’dan sonra ilçe seçim kuruluna gelen sandıklar burada tek tek sayılmaya başlandı.

Gece geç saatlerine kadar süren sayım ile birlikte AK Parti Adayı Salih Ekinci,37.330 oy alırken, HDP Adayı Hıdır Oktay ise 36.573 oy aldı.

Seçim sonuçlarının netleşmesi ile birlikte AK Partili seçmenler Cumhuriyet meydanında toplanarak kutlama yaptı.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin ve çiçeği burnunda Belediye Başkanı Salih Ekinci, Balkona çıkarak birer konuşma yaptı.

Balkon konuşmasında Belediye Başkanı Salih Ekinci, Viranşehir’li seçmenlerin Viranşehir'li Başkana sahip çıktığını vurgulayarak, kazananın Viranşehir olduğunu söyledi.

Verilen görev ile birlikte sorumluluklarının kat ve kat arttığını sözlerine ekleyen Ekinci, Destek veren ve duasını esirgemeyen herkese teşekkür ederek hayır dualarında bulundu.

Viranşehir'in bugün itibari ile AK Belediyecilik ile tanıştığını aktaran Ekinci, " Yapılacak çok işimiz var. En hızlı bir şekilde halkımıza vermiş olduğumuz sözleri bir bir yerine getireceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Şimdi Vakit Viranşehir zamanı, Vakit hizmet zamanı." Diye konuştu.

Vekil Özşavlı ve Başkan Tekin'de yaptıkları konuşmalarda, Destek veren ve vermeyen tüm ilçe halkına teşekkür edip minnettar olduklarını ifade ettiler.

Diğer partilerin aldıkları oy sıralaması ise şöyle oluştu:

Açılan Toplam Sandık Sayısı: 394

AK Parti- 37330
HDP- 36573
SP- 2620
İYİ PARTİ- 808
CHP- 934
BBP- 321
BTP- 183

Haber : Abdulkadir DAĞ

viranşehir viranşehir ak parti viranşehir haberleri salih ekinci viranşehir ak belediyecilik viranşehir 31 mart yerel seçim ali tekin halil özşavlı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX