YENİLENEN PARK TEKRAR AÇILARAK HİZMETE SUNULDU


YENİLENEN PARK TEKRAR AÇILARAK HİZMETE SUNULDU

.

YENİLENEN PARK TEKRAR AÇILARAK HİZMETE SUNULDU
Bu içerik 308 kez okundu.

Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesinde, Kaymakamlık, İlçe Belediyesi ve Birleşmiş Milletler Uluslararası Arası Göç Örgütü (IOM) ile birlikte yaklaşık 200 bin TL değerinde projelendirilen Hürriyet Mahallesindeki park,yenileme çalışmasının ardından açılışı yapılarak tekrar hizmete sunuldu.

Yenileme yapılan parkın açılışına, Şanlıurfa Milletvekili Doç.Dr. Halil Özşavlı, Viranşehir Belediye Başkan yardımcısı Arslan Çiftçi, Mülteci proje koordinatörü Torsten Haschenz, Barınak tadilatı ve toplum istikrarı proje Müdürü Mohanad Ameen, Urfa ofis Müdürü Jinan Omar, Barınak tadilatı ve toplum istikrarı asistanı Fatoş Cengiz, Kaymakamlık ve Belediye birim müdürleri, mahalle sakinleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta konuşan Mülteci proje Koordinatörü Torsten Haschenz ile Barınak tadilatı ve toplum istikrarı proje Müdürü Mohanad Ameen,Viranşehir Kaymakamlığı, İlçe Belediyesi ile birlikte yürüttükleri projeyi bitirmenin sevinci içerisinde olduklarını belirterek, Viranşehir’de olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirip, desteklerinden ötürü Kaymakamlık ve İlçe Belediyesine teşekkür etti.

Viranşehir’in en büyük mahallerinden biri olan Hürriyet Mahallesi parkına yapılan yenileme çalışmalarından dolayı IOM, Viranşehir Kaymakamlığı ve ilçe Belediyesine teşekkür eden Milletvekili Özşavlı, Parkın yaklaşık 200 bin TL’ye mal olduğunu söyledi.

Parkların çocukların nefes aldıkları yer olduğunu ifade eden Özşavlı, şu ana kadar mahallede parkın olmamasından dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdi.Yenilenen parkın Viranşehir halkına ve mahalle sakinlerine hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen Özşavlı, projeye büyük destek veren Birleşmiş Milletler Uluslararası Arası Göç Örgütüne teşekkür etti.

Yapılan konuşmalarından ardından Protokol üyeleri tarafından IOM yetkililerine teşekkür plaketi takdim edildi.Plaket takdiminin ardından Vekil Özşavlı ve protokol üyeleri tarafından parka ağaç dikildi.

Çeşitli gösterilerin olduğu açılışta çocuklara balon dağıtıldı. Yenilenen 13 dönümlük parka, çocuk oyun grupları, spor aletleri ve oturma bankları yerleştirildi, tadilat ve tamiratı yapıldı.

Viranşehir Hürriyet Mahallesi Park YENİLENEN PARK TEKRAR AÇILARAK HİZMETE SUNULDU Halil Özşavlı Arslan Çiftçi Viranşehir Belediyesi Birleşmiş Milletler Uluslararası Arası Göç Örgütü (IOM) Viranşehir Kaymakamlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX