AK ADAY ADAYI GÖREN PROJELERİNİ BİR BİR ANLATMAYA DEVAM EDİYOR


AK ADAY ADAYI GÖREN PROJELERİNİ BİR BİR ANLATMAYA DEVAM EDİYOR

AK ADAY ADAYI GÖREN PROJELERİNİ BİR BİR ANLATMAYA DEVAM EDİYOR
Bu içerik 503 kez okundu.

AK Parti Viranşehir Belediye Başkan Aday Adayı Sedat Gören, Viranşehir’imizin "Metro Kent" olması, herkes için hayal olabilir. Ama ben güzel şehrimizin hayallerini gerçekleştirmek için varım diyerek projelerini bir bir anlatmaya devam ediyor.

 
‘ Gönül Belediyeciliği inşa edeceğiz ’

Görev verilmesi halinde, “ Viranşehirimizin bütün köy- merkez her karışı için hizmet edeceğiz. Ayırım yapmadan tüm halkımızı, tüm kardeşlerimizi kucaklayacağız. Gönül belediyeciliği anlayışıyla, tüm gönüllere gireceğiz inşallah ” dedi.

‘ Şehrimizi Birlikte Yöneteceğiz ’

Viranşehirimizin her ferdi bizim için kıymetlidir diyen Gören, Bu memlekette; dini, dili, ırkı veya ideolojisinden dolayı hiç bir kardeşimi ötekileştirmeyeceğim. Tüm parti, dernek, vakıf, basın ve Sivil Toplum Kuruluşlarının tamamı ile sürekli istişarelerde bulunacağız. Şehrimiz için en doğru ortak kararları öncelikle uygulayacak, yönetişim ilkesiyle şehrimizi birlikte yöneteceğiz.” Diye konuştu.

 

‘ Yapamayacağımız hiçbir projenin sözünü vermiyoruz ’

Yapamayacağımız hiçbir projenin sözünü vermiyoruz diyerek projelerini anlatmaya devam eden Gören, “ 5 Yıllık belediye başkanlığı döneminde, bazı çalışmalar öncelikli olarak hemen yapılacak. Bazı çalışmalar da imkanlar dahilinde peyder pey halkımızın hizmetine sunulacaktır. ” Şeklinde konuştu.

‘ Güneş enerjisi Santrali Kuracağız ’

Yeni bir tarih ve yeni bir sayfa için 200 Bin’i aşkın ilçeye hizmetkar olmak için AK Parti’den Belediye Başkanlığı’na aday olduğunu vurgulayan Gören, “Güneş Enerjisi Santrali " kuracağız. Türkiye’de en fazla güneş gören 5 ilden biri Şanlıurfa. Ve maalesef bu enerji kaynağını yeterince fırsata çeviremiyoruz. Çevreci belediyecilik anlayışıyla, Viranşehir Belediyemizce, gerekli etüt çalışmaları yapıldıktan sonra uygun bir alana güneş enerjisi santrali kuracağız. Tam olarak yerini, gerekli profesyonel çalışmalardan sonra belirleyeceğimiz alanda kurulacak olan santralde, önemli sayıda güneş enerjisi paneli kullanılacak ve bir de trafo yapılacak. Tesisimizden elde edilecek enerjiyi, bir bağlantı hattı ile ana enerji dağıtım hattına aktaracağız. Etrafı çitle çevrilip sürekli güvenlik kameraları ile takip edilecek olan santralden üretilecek enerji ise Viranşehir Belediyesi tarafından kullanılan elektrik enerjisi bedellerinden mahsup edilecek. Böylelikle Viranşehir Belediyesi’nin tüketiminden kaynaklanan elektrik enerjisi giderlerinde büyük oranda bir yükten kurtulmuş olacağız. Zaman içerisinde, ek santraller kurarak, enerji üretim kapasitesini daha da artıracağız. Dedik ya, tüketen değil üreten belediye olacağız. Her şeyi hazır ve pahalı almayacağız, öz kaynaklarımızı kullanıp, hem istihdam alanları oluşturacağız, hem de belediyenin ihtiyaçlarını daha kaliteli ve ucuza mal edeceğiz ”

 

‘ Şelengo Festivali düzenleyip Heykelini yaptıracağız ’

Gören, “ İlçemizin tanıtımında önemli rol oynayacak "Şelengo Festivali" ni belediye olarak her yıl biz düzenleyeceğiz. Kültür ve Turizm Bakanı başta olmak üzere üst düzey önemli bürokratları, ünlü Sanatçı, yazar, sporcu, vb kişileri festivale davet edip ulusal basında ses getireceğiz. ’’

İpekyol trafiğinin sürekli aktığı Dörtyol ışıklarının olduğu alana "Şelengo Heykeli" yaptıracağız. Şelengo üretimini artırmak için çalışmalar yapacağız. Daha önce şelengonun patentinin alınması için yapılmış Tescil başvurusunun bir an önce sonuçlanması için gerekli girişimleri artıracağız. ”

‘ Engelli Kardeşlerimize Destek Çıkacağız ’

Gören, “ Belediyemizce ihtiyaç duyulan uygun işlerde çalışabilecek engelli kardeşlerimizi, belediyemize işçi kadrosu ile işe alacağız. Öncelik kesinlikle ihtiyaç sahibi olduğunu kesin kanaat getirdiğimiz -oluşturacağımız tarafsız komisyonca tespit edilenler. Engelli çocukların da diğer çocuklar gibi kimsenin yardımı olmaksızın oynayabileceği özel bir park düzenleneyip; parka, engelli çocuklar için tasarlanmış ve diğer çocukların da kullanabileceği özel oyun grupları yerleştireceğiz. Görme Engelliler İçin Okuma ve Bilgisayar Kullanımı ve Üniversiteye Hazırlık ve Lise Destek Eğitimi Kursları düzenleyeceğiz. Engellilerin toplum hayatı ile bütünleşmelerini sağlayıcı sportif, sosyal ve kültürel aktiviteler düzenleyeceğiz. Engellilere hizmet amacıyla kurulmuş vakıf, dernek ve bunların üst kuruluşları kamu kurum ve kuruluşları ile ortak çalışmalar yaparak engellilere yönelik toplum temelli rehabilitasyon çalışmaları yapacağız. Ekonomik durumu yetersiz engellilere ayni ve nakdi yardım yapacağız. Engelli ve ailelerine psiko-sosyal danışmanlık ve rehberlik hizmetleri verilecek, ayrıca engellikle ilgili konularda eğitimlerini ve bilinçlenmelerini sağlayıcı konferans sempozyum gibi etkinlikler düzenleyeceğiz. Ev ziyaretleri yöntemiyle engelli yurttaşlarımızın gereksinimlerini belirleyip, ihtiyaçlarını karşılamaya gayret göstereceğiz.”

 

‘ Sosyal alanlar inşa ederek ücretsiz hizmet vereceğiz ‘

Gören, “ Viranşehirimizin kuzey bölgesinde (Gazi Lisesi civarlarında), Yenişehir Mahallesinde bulunan spor kompleksine benzer; içinde futbol, voleybol, basketbol, tenis kortu, kapalı spor salonları ve çocuk oyun parkının da bulunduğu, büyük bir spor kompleksi projesini hayata geçireceğiz. İçinde Resim ve Müzikatölyelerinin de olacağı çok amaçlı kullanılabilecek kompleks ile sporun yanında kültür ve sanat alanlarında da çok önemli etkinlikler yapılacaktır. İlçemizin ikinci spor kompleksi ile birlikte, sosyal belediyecilik anlayışıyla daha fazla çocuklarımızı spora yönlendirerek, kötü alışkanlıklardan koruyup, sağlıklı ve sosyal gelişimlerine ücretsiz destek olacağız. Kırsal ve merkez Viranşehirimizin her karış toprağına hizmet götüreceğiz. Gönül Belediyeciliği ilkesiyle, şehrimizin hiç bir ferdini ötekileştirmeden tüm halkımızın gönlüne gireceğiz, hakkettikleri en iyi hizmetleri sunacağız. ”

‘ Önemli Eğitim Çalışmaları Yürüteceğiz ’

Gören, “  Belediyemizce STEM ve BİLİM Merkezi kurulacak. Tüm öğrenci ve öğretmenlerin hizmetine sunacağımız bu merkez ile donanımlı ve geleceğin bilim adamları olacak öğrenciler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Dünyada özellikle son yıllarda yaygın bir eğitim yaklaşımı olan STEM; fen, teknoloji, mühendislik ve matematik disiplinsel bir bakış açısıyla eğitim verilmesini hedefler. Teorinin uygulamaya, bilginin üretkenliğe, ürüne dönüştürülmesinde bu yaklaşımın büyük rolü vardır.Belediyemizce her eğitim-öğretim yılı başında, Lise öğrencilerimize yönelik "Kitap Yazma" yarışması düzenlenecektir. Yarışma şartları, şartnamede ayrıntılı olarak yazılacak olup önceden yarışma duyurusu yapılacaktır. Yarışmacı öğrencilerden bilgisayar ortamında- word belgesine yazılı olarak- teslim alınacak farklı türlerdeki kitaplar, 1 yıllık süre sonunda, Edebiyat Öğretmenlerinden oluşacak bir komisyon tarafından değerlendirilerek en iyi 10 kitap belirlenecektir. İlçemizden en iyi 10 kitap yazan öğrencilere, ödül olarak birer bisiklet ve kitapların yayınevlerinden basım masrafları belediyemizce karşılanacaktır. Bu şekilde öğrencilerimizin kendilerini gerçekleştirmeleri sağlanarak, Viranşehir’imizden genç "Şair" ve "Yazar "larının önü açılmış olacaktır. Millî Eğitim Müdürlüğünce tüm okullardan tespit edilecek ihtiyaç sahibi öğrencilere, kaynak kitap ve kırtasiye malzemeleri desteğinde bulunulacaktır. Belediyemizce her yıl, okur-yazar buluşmaları kapsamında, ünlü şair ve yazarlarımız ilçemize davet edilecek ve kültür merkezimizde konferans düzenlenecektir.”

‘ Kadınlara Pozitif Ayrımcılık Uygulayacağız ’

Gören, “ Kadınlara yönelik pozitif ayrımcılıklar getirilmiş ve bu konuda kanuni düzenlemelere gidilmiş olup bu anlamda anayasal zemin oluşturulmuştur. Belediye olarak bizim de perspektifimiz bu yönde olacak, kadınlarımıza pozitif ayrımcılık uygulayacağız. Belediyemiz bünyesinde, önemli yönetim kademelerinde kadınlarımız da görev alacak. El ürünlerinin üretimi için plan ve programlar hazırlayacak, eğitim atölyeleri kuracak, gerektiğinde kadının istihdamını ve ekonomik kapasitesini artırıcı, ticarî faaliyetlerini güçlendirici ve kadın girişimciliğini özendirici çalışmalar yapacağız. İmkanlar dahilinde kurs ürünlerini tanıtıcı ve kursiyerleri ekonomik bakımdan destekleyici nitelikte teşhir ve satış merkezleri açacağız. Pazar, sergi, fuar, panayır, kermes ve benzeri etkinlikleri düzenleyecek ve bu amaçla düzenlenen organizasyonlara katılarak onlara fiilen destek olacağız. Kadın ve aile sorunları ile ilgili sağlık, eğitim, kültür, çalışma ve sosyal güvenlik başta olmak üzere bütün alanlarda kadınların ilerlemesini sağlayıcı ve karar mekanizmalarına katılımını artırıcı çalışmalarda bulunacağız.”

' Sokak Hayvanları Koruyacağız '

Gören, " ​Modern Belediyecilik anlayışında ve inancımızda, sokak köpeklerini itlaf etmek yoktur. Başta çocuklarımız olmak üzere, ailelerin büyük korku yaşadığı sokak köpekleri konusunda önemli adımlar atacağız. Başıboş köpekleri toplayıp kısırlaştırarak, yaptıracağımız barınaklarda koruma altına alacağız. Bir görevlinin kontrolünde olacak köpekler için hazırlanan özel yemler- gıdalar ile bakımları ve rehabilitasyonu sağlanacaktır. Böylelikle hem bu sahipsiz hayvanları koruma altına almış, hem de onların çevreye verebileceği zararları önlemiş olacağız. "

Gören, “ Ve en önemlisi tüketen değil, üreten belediye olacağız ’ diyerek projelerini anlattı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX