VİRANŞEHİR’DE İHSAN ŞENOCAK KONFERANSI’NA YOĞUN İLGİ


VİRANŞEHİR’DE İHSAN ŞENOCAK KONFERANSI’NA YOĞUN İLGİ

.

VİRANŞEHİR’DE İHSAN ŞENOCAK KONFERANSI’NA YOĞUN İLGİ
Bu içerik 365 kez okundu.

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinde, Davet ve Kardeşlik Vakfı temsilcisi Viranşehir Derneği ile Viranşehir Öğrenci Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği ‘İhsan Şenocak ’ konferansına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Özel davet üzerine Viranşehir’e gelen İFAM’ın kurucusu alim Dr. İhsan Şenocak’ın konferansını dinlemek isteyen çok sayıda vatandaş, Kültür merkezindeki konferans salonuna sığmadı.

Konferans salonuna sığmayan seyirciler için girişte yer ayrılması ve görüntünün dışarıya verilmesi dikkatlerden kaçmazken, bir kısım seyirci yer bulamadığı için sahnede oturarak konferansı dinledi.

Konferansta günümüz müslümanların yaşayışı ve özüne dönmesi konusunda katılımcılara bilgiler verilirken, Viranşehir Derneği Başkanı Murat Karadaş, İslam coğrafyasında birlik ve beraberliğin sağlanması gerektiğini vurguladı.

Karadaş, Konferansın hayırlara vesile olmasını temenni emeği geçenlere teşekkür etti.

Dr. İhsan Şenocak ise, İslam’ın camilere tıkanıp kalmaması ve sokaklarda gündem olması gerektiği ifade ederek, günlük hayatımıza etki etmesi ve Müslümanların özüne dönmesi gerektiği söyledi.

Yaklaşık 2 saat süren ve yoğun ilginin olduğu konferansa Ak Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Çoban, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Ahmet Çınar, Saadet Partisi İlçe Başkanı Yasin Kurt, Belediye Meclis Üyeleri, STK temsilcileri, Muhtarlar ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

Konferansın ardından vatandaşlar, Viranşehir Derneği ve Öğrenci Derneği’ne teşekkür ederek, konferanstan büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade ettiler.

Haber : Abdulkadir DAĞ

Viranşehir İhsan Şenocak Konferansı Viranşehir Derneği Viranşehir Öğrenci Derneği Viranşehir Son Dakika İlahi Konferans İhsan Şenocak Murat Karadaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX