VİRANŞEHİR’DE 23 NİSAN COŞKUSU !


VİRANŞEHİR’DE 23 NİSAN COŞKUSU !

.

VİRANŞEHİR’DE 23 NİSAN COŞKUSU !
Bu içerik 210 kez okundu.

Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesinde, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 99. yıl dönümü coşkuyla kutlandı.

Yoğun katılımın olduğu 23 Nisan etkinlikleri, ilçe tarihinde ilk defa bir kırsal mahallede yapılması damga vururken, kutlamalar oldukça renkli görüntülere sahne oldu.

23 Nisan etkinlikleri kapsamında ilk tören Hükümet konağı avlusunda gerçekleşti. Burada Atatürk büstüne İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turğut tarafından çelenk sunuldu. Ardından bir dakikalık saygı duruşu ve okunan istiklal marşı ile birlikte ilk tören burada sona erdi.

Eyüp nebi Kırsal mahallesinde devam eden etkinliğe İlçe Kaymakamı Ömer Dereci, Garnizon Komutanı Piyade Yarbay Fatih Cesur, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Mustafa Süren, İlçe Jandarma Komutanı Ramazan Onurcan, Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turgut, AK Parti Viranşehir İlçe Başkanı Ali Tekin, MHP Viranşehir İlçe Başkanı Yasin Haşimi, İlçe Müftüsü Kamil Oktay, İle Tarım Müdürü Siraç Yolcu, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Eyyüp Nebi Koordinatörü Mustafa Çiftçi, Gaziler, Mahalle sakinleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Oldukça renkli gösterilere sahne olan 23 Nisan etkinliklerinde, her yöreye ait halk oyunları gösterisi, Balon patlatma, Çuval yarışı ve İp çekme gibi gösteriler yer aldı.

Yaklaşık 3 saat süren etkinlik Resim, Şiir ve Kompozisyon dallarında derece elde eden öğrencilere protokol tarafından verilen ödüllerle son buldu.

Çocuk Bayramı ile ilgili Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Tüm dünyada eşi benzeri olmayan çocuk bayramı sadece ülkemizde kutlanmaktadır diyerek, “  Bir milletin gelişmişlik düzeyi çocuklara verdiği değerle ölçülür. Çünkü çocuklar bizim yarınlarımızdır. Çocuklarımıza gereken değeri verdiğimiz zaman, onlarda geleceğimizi renklendireceklerdir. Bu vesile ile geleceğin teminatı olan çocuklara bu önemli günü armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ü şükranla anıyor tüm çocuklarımızın 23 Nisan Çocuk Bayramı’nın 99’ncu yılını kutluyorum.” Dedi.

Haber : Abdulkadir DAĞ

23 Nisan Çocuk Bayramı 99. Yılı Viranşehir 23 Nisan Coşkusu Viranşehir Kaymakamı Ömer Dereci Eyüpnebi Salih Ekinci 23 Nisan Çocuk Bayramı Güncel Viranşehir Son Dakika Viranşehir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX