YEDİ BAŞAK DERNEĞİ'NİN SU KUYUSU KAMPANYASI'NA KEMAL EDİP KIZ ANADOLU LİSESİ'NDEN DESTEK


YEDİ BAŞAK DERNEĞİ'NİN SU KUYUSU KAMPANYASI'NA KEMAL EDİP KIZ ANADOLU LİSESİ'NDEN DESTEK

.

YEDİ BAŞAK DERNEĞİ'NİN SU KUYUSU KAMPANYASI'NA KEMAL EDİP KIZ ANADOLU LİSESİ'NDEN DESTEK
Bu içerik 315 kez okundu.

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği'nin  Çad Ülkesi için başlattığı ' Su Kuyusu ' Kampanyası'na  Viranşehir Kemal Edip Kürkçüoğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden anlamlı destek geldi.

Yedi Başak İnsan Yardım Derneği Viranşehir Temsilciliğince Afrika kıtasının Çad ülkesinde susuz kalmış insanlara hayat verebilmek amacıyla başlatılan su kuyusu projesine, Kız Lisesi kampanya'ya duyarsız kalmadı.

Okul olarak kampanya'ya destek vermek amacıyla anlamlı çalışma başlatıldı.Toplanacak olan nakdi para ile Çad Ülkesinde Su kuyusu açılacak.

Konu ile ilgili olarak Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Viranşehir Temsilcisi Ali Rıza Topkan,' Bizim için Su Onlar için Hayat ' sloganı ile Çad ülkesi için bir kampanya başlattıklarını,kampanya'ya Viranşehir'de bir okulun duyarsız kalmadığını söyledi.

Okulun vereceği destek ile birlikte toplanacak olan parayla Çad Ülkesinde hayırlısı ile su kuyusu açmayı planladıklarını sözlerine ekleyen Topkan, " Bu iyiliğe Viranşehir Kemal Edip Kürkçüoğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ortak oldu.Afrika'ya bir damla su için duyarsız kalmadılar.Allah hepsinden razı olsun.destek verecek olanlara çok teşekkür ediyorum. " Dedi.

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Viranşehir Temsilcisi olarak bizzat kendisinin Afrika'nın Çad ülkesine gidip konu ile ilgileneceğini belirten Topkan,Çad ülkesinde Su kuyusu açmanın yanı sıra,Gıda Paketi,Süt Keçisi ve Kur'an-Kerim dağıtıp,İftar Sofrası kuracaklarını kaydetti.

Haber : Abdulkadir DAĞ

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Ali Rıza Topkan Viranşehir Viranşehir Kemal Edip Kürkçüoğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Viranşehir Son Dakika Viranşehir Haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX