Canlı Hayvansal Ürün Eğitimi


Canlı Hayvansal Ürün Eğitimi

Yurt İçinde Canlı Hayvan ve Hayvansal Ürünlerin Nakilleri Hakkında Yönetmelik Eğitimi Viranşehir’de İlçe Jandarma komutanlığı, İlçe tarım müdürlüğü ve Ziraat odası “Yurt içinde canlı ve hayvansal ürünlerin nakilleri yönetmeliği hakkında kolluk kuvvetlerin

Canlı Hayvansal Ürün Eğitimi
Bu içerik 223 kez okundu.
Viranşehir ziraat odası Eğitim toplantı salonunda yapılan toplantıya, ilçe jandarma komutanı Ramazan Onur Can, İlçe tarım müdürü Dr. Siraç Yolcu, Ziraat odası başkanı Bahri Ekinci de katıldı. Toplantıda hayvansal ürün nakillerinde yol denetim ve kurumların ortaklaşa çalışmasının önemine değinildi. Ardından eğitime geçildi. Eğitim İlçe tarım ve Orman müdürlüğünden Veteriner Hekim Serdar  Yüksekkaya ve Veteriner Hekim Kerem Kayhan tarafından verildi. 
Verilen bilgiye göre eğitimin amacı ilçede hastalıklı, kayıt dışı, kaçak, çalıntı ve usulüne uygun olmayan hayvan ve hayvansal ürün taşımacılığının önüne geçilip, vatandaşların daha sağlıklı ürünlere ulaşması için ulaşılması amaçlandı. Tarım ve orman bakanlığınca 31 mart 2019 tarihinden küpe affının sona ermesinin ardından denetimlerin daha sıkılaşacağı ifade edildi. Toplantının ardından tüm kurumlarla daha çok ortaklaşa çalışılmasına karar verildi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX