VİRANŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN MAYIS AYI MECLİS TOPLANTISI


VİRANŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN MAYIS AYI MECLİS TOPLANTISI

.

VİRANŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN MAYIS AYI MECLİS TOPLANTISI
Bu içerik 515 kez okundu.

Viranşehir Belediye tarafından Mayıs ayı meclis toplantısı düzenlendi.

Belediye Başkanı Salih Ekinci öncülüğünde gerçekleşen meclis toplantısı,halka ve basına açık olarak yapılıyor.

Belediye meclis toplantısında gerçekleşen yeni dönem ikinci toplantısına Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci,AK Parti ve HDP meclis üyeleri katıldı.

Bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde okunan istiklal marşının ardından Mayıs ayının meclis toplantısı,9 gündem maddesinden oluştu.

Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Salih Ekinci,toplantının ve alınacak kararların hayırlara vesile olmasını temenni ederek,tüm ilçe halkının ramazan ayını kutladığını söyledi.

Konuşmanın ardından gündem maddelerine geçildi.9 Maddenin görüşüleceği, Mayıs ayı meclis toplantısında 2018 yılına ait idari kesin hesabının görüşülmesi maddesi komisyona sevk edilirken, İfraz, tevhit artılardan oluşan yerlerin ve üzerinde mesken olan arsaların satış yetkisinin Belediye Başkanına ve encümenlere verilmesi, Germen Mahallesinden yeni mahalle oluşturulması, belediye norm kadrosunun düşünülmesi ile Plan ve Bütçe komisyonuna bir üye seçimi maddeleri oy çoğunluğuyla kabul edildi.

GAP Belediyeler Birliğine üye seçimi Haziran ayı meclis toplantısına, Türkiye Belediyeler Birliğine üye seçimi ise Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine bırakılırken, Amatör spor Kulüplerine nakdi yardım yapılması ve Sosyal denge sözleşmesinin imzalama yetkisinin Belediye Başkanına verilmesi maddeleri ise, son oturumda karara bağlanacak.

Toplamda gerçekleşecek olan 5 oturum sonrası Mayıs ayı meclis toplantısı sona erecek.

Viranşehir Belediyesi Meclis Toplantısı Viranşehir Belediyesi Salih Ekinci Viranşehir Haberleri Son Dakika Viranşehir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX