YEDİ BAŞAK DERNEĞİ VİRANŞEHİR TEMSİLCİLİĞİ ÇAD'A HAYAT VERDİ


YEDİ BAŞAK DERNEĞİ VİRANŞEHİR TEMSİLCİLİĞİ ÇAD'A HAYAT VERDİ

.

YEDİ BAŞAK DERNEĞİ VİRANŞEHİR TEMSİLCİLİĞİ ÇAD'A HAYAT VERDİ
Bu içerik 615 kez okundu.

Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesinde,mazlum ve ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmeyi sürdüren Yedi Başak İnsani Yardım Derneği,Afrika Ülkelerinden biri olan ÇAD'a hayat verdi.

Afrika'nın kavurucu sıcaklıkları altında hayatlarını sürdüren ÇAD'ın mazlum insanlarına Yedi Başak İnsani Yardım Derneği,yardım elini uzattı.

İnsan hayatı için oldukça önemli olan suyun ÇAD'ın Başkenti  N’Djamenanın Dairetu Essaniye  bölgesinin Kace Homre EL-Kuz Mahallesindeki insanlarla buluşturulması için çalışma başlatıldı.

'Merhum Mahmut Çapanak'ın ismi Afrika'da yaşatılacak "

Viranşehir'de toplanılan yardım paraları ile Afrika Ülkesi ÇAD'a giden Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Viranşehir İlçe Temsilcisi Ali Rıza Topkan, 650 kişinin istifade edeceği ve geçtiğimiz yıllarda geçirdiği elim trafik kazası sonucu hayatını kaybeden ilçenin sevilen simalarından merhum Mahmut Çapanak adına su kuyusunun açılmasında öncülük etti.

Dualar eşliğinde açılışı yapılan ve Afrika'da ismi yaşatılacak olan Merhum Mahmut Çapanak'ın su kuyusu ile ÇAD'ın mazlum insanları suya kavuştu.

Konu ile ilgili olarak Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Viranşehir İlçe Temsilcisi Ali Rıza Topkan,Yedi Başak İnsani Yardım Derneği'nin Dünya'nın her yerinde bulunan mazlumların sesi olduğunu belirterek,bu gaye ile çalışma yürüttüklerini kaydetti.

Derneğin sadece ülke sınırları içinde değil,ülke dışında da önemli faaliyetlerde bulunduğunu anımsatan Topkan,geçtiğimiz günlerde Viranşehir'de toplanılan yardım paraları ile ÇAD'a gidip su kuyusu açtıklarını söyledi.

Suya kavuşan çocukların yüzlerindeki tebessümün kendileri için unutulmaz bir mutluluk olduğunu sözlerine ekleyen Topkan,yardımlarda emeği geçen tüm hayırseverlere teşekkür ederek hayır dualarında bulundu.

Haber : Abdulkadir DAĞ

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Viranşehir Ali Rıza Topkan Viranşehir Haberleri ÇAD Afrika Ülkesi Mahmut Çapanak Su Kuyusu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX