VİRANŞEHİR’DE 30 ÇİFTÇİ’YE 900 BİN TL ‘ GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİ ’ HİBE DESTEĞİ


VİRANŞEHİR’DE 30 ÇİFTÇİ’YE 900 BİN TL ‘ GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİ ’ HİBE DESTEĞİ

VİRANŞEHİR’DE 30 ÇİFTÇİ’YE 900 BİN TL ‘ GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİ ’ HİBE DESTEĞİ
Bu içerik 549 kez okundu.

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinde Kırsal kalkınmayı teşvik etmek ve istihdamı arttırmak amacıyla uygulanan proje kapsamında 30 Genç Çiftçi’ye 900 Bin TL hibe desteğinde bulunuldu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz yıllarda başlatılan ve devam eden proje kapsamında Viranşehir’de 2018 yılı için 40 yaş altında olan 30 Genç Çiftçi’ye 5'er tane toplam 55 büyükbaş düve, 12 aileye 34'er tane küçükbaş olmak toplam 408 koyun dağıtıldı.

 

İlçenin Şırnak mahallesinde bulunan Hayvan Pazarı’nda İlçe Tarım Müdürü Siraç Yolcu tarafından Genç Çiftçilere proje kapsamında hibe teslimi yapıldı.

Teslim töreninde kısa bir konuşma yapan Viranşehir İlçe Tarım Müdürü Siraç Yolcu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na 2018 yılı için hibe Projesi’ne 945 kişinin başvurduğunu, başvuru sonrası yapılan değerlendirme sonucunda 30 Genç Çiftçi’ye 900 Bin TL Hibe desteği sağlandığını söyledi.

Bu kapsamda sağlanılan hibelerin teslimi için tören gerçekleştirildiğini, törende Genç Çiftçilere hibelerinin verildiğini kaydeden Yolcu, Çiftçilere desteğin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etti.

 

Her bir proje hibe miktarının 30.000 TL olduğunu vurgulayan Yolcu, öte yandan Seracılık, Örtü altı tesis ve Arıcılık Projesi’ne de destek verildiğini söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX