VİRANŞEHİR'DE GIDA DENETİMİ


VİRANŞEHİR'DE GIDA DENETİMİ

.

VİRANŞEHİR'DE GIDA DENETİMİ
Bu içerik 618 kez okundu.

Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesinde, vatandaşların huzurlu ve sağlıklı ortamda alışverip yapabilemeleri sağlanmak amacıyla ,Ramazan ayında da gıda denetimlerini aralıksız sürüyor.

Gıda denetimi kapsamında Viranşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri ile koordineli çalışma yürüterek,ilçenin farklı cadde ve sokaklarında  gıda, tatlı, şekerleme imalathaneleri ve marketleri denetimden geçirdi.

Denetimlerde ağırlıklı olarak, hijyen koşulları, ruhsat, vergi levhası, çalışanların temizliği, gramaj, kılık kıyafet temizliği konusunda incelemelerde bulundulurken,gıda üretim yasasına uygun hareket etmeyen iş yerleri ve imalathanelere önce uyarı cezası tekrarlanması halinde cezai işlem uygulayacakları belirtildi.

Yapılan denetimlerin hem insan sağlığı hem de vatandaşların maddi açıdan haksızlığa uğramaması için titizlikle sürdürüldüğünü belirten Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci,"Vatandaşlarımızın sağlıklı, hijyenik bir ortamda gönül rahatlığıyla alışveriş yapmasını amaçlıyoruz. Ayrıca halkımızın maddi açıdan haksızlığa uğramaması için titiz bir çalışma sürdürüyoruz. Ekiplerimizin denetimleri aralıksız devam edecek.”Dedi.

 

Viranşehir Gıda Denetimi Viranşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri Gıda Denetimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX