BAŞKAN EKİNCİ ÖNEMLE ÜZERİNDE DURDUĞU KONU İÇİN TALİMAT VERDİ !


BAŞKAN EKİNCİ ÖNEMLE ÜZERİNDE DURDUĞU KONU İÇİN TALİMAT VERDİ !

.

BAŞKAN EKİNCİ ÖNEMLE ÜZERİNDE DURDUĞU KONU İÇİN TALİMAT VERDİ !
Bu içerik 989 kez okundu.

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci,göreve geldiği günden itibaren önemle üzerinde durduğu konuyla ilgili Belediye birimlerine resmi yazı ile uyarılarda bulundu.

Tüm birim müdürlüklerine resmi yazı ile talimat veren Başkan Ekinci, hizmet anlayışlarında vatandaş odaklı olmalarını isteyerek, gereksiz harcamaların önüne geçilmesi gerektiğini belirtti.

Günümüz çağdaş kamu yönetiminin temel felsefesi, vatandaşa güveni esas alan, devlet-vatandaş ilişkilerinde kırtasiyeciliğe kaçmayan ve bürokrasi içinde boğulmayan, vatandaş taleplerinde, kolay, seri ve uygun şekilde sonuçlandırmayı amaçlayan ‘Vatandaş’ odaklı bir yönetimi gerçekleştirmektir diyen Başkan Ekinci,bu hususun belediyenin temel ve idari düzenlemelerinde yer aldığını söyledi.

Ekinci, " Vatandaş odaklı yönetim, vatandaşımızın hizmet kapısı olarak gördüğü devlet kapısında gereksiz, emek ve zaman kaybına uğratılmadan, bekletilmeden işlerinin kolaylıkla sonuçlandırılmasını hedeflemektedir.” Dedi.

Özellikle personellerin mesai saatlerine uyarak kılık kıyafete riayet etmesini isteyen Başkan Ekinci,'Gereksiz harcamalardan kaçalım,israfın önüne geçelim.' Diye konuştu.

Başkan Ekinci, son olarak tüm belediye personellerinin düzenli ve vatandaş eksenli çalışacağını umarak, Vatandaş odaklı hizmet anlayışı ile çalışacaklarını sözlerine ekledi. Belediye araçlarının mesai saatleri dışında kullanılmaması hususunda personellerin daha dikkatli olmasını isteyen Başkan Ekinci, görev sonrası tüm araçların garaja çekilmesiyle birlikte telefon,su,akaryakıt ve demirbaş malzemeleri gibi konularda israfa dikkat edilmesini istedi.

Viranşehİr Belediyesi Belediye Salih Ekinci Talimat Belediye Haberleri Son Dakika Viranşehir Viranşehir Haberleri Şanlıurfa Kamu Hizmeti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX