VİRANŞEHİR DEVLET HASTANESİ’NDE BİR İLK DAHA GERÇEKLEŞTİ!


VİRANŞEHİR DEVLET HASTANESİ’NDE BİR İLK DAHA GERÇEKLEŞTİ!

.

VİRANŞEHİR DEVLET HASTANESİ’NDE BİR İLK DAHA GERÇEKLEŞTİ!
Bu içerik 1327 kez okundu.

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinde, Devlet Hastanesi’nde ilk defa bir çocuğa böbrek rahatsızlığından ötürü PNL (Perkütan Nefrolitotomi) yöntemiyle ameliyat gerçekleştirildi.

Daha önce birçok başarılı operasyonların yapıldığı Viranşehir Devlet Hastanesinde, bu ameliyat ile birlikte yeni bir ilke daha imza atıldı.

200 yataklı Viranşehir Devlet Hastanesi polikliniğe sol yan ağrısı ile başvuran 10 yaşındaki kız çocuğuna, yapılan muayene ve tetkikler sonucu sol böbreğinin içerisinde yaklaşık 2,5 cm çapında taş bulunduğu ve şikayetin de bu taşa bağlı olduğu tespit edildi.

Teşhisin konulmasının ardından kız çocuğu ameliyata alınarak, böbreğine açılan çok küçük bir delikle taşlar Üroloji Op. Dr. Mehmet Sevim ve Op. Dr. Serhat Çetin tarafından başarılı bir şekilde çıkarıldı.

Ameliyat sonrası servisten çıkarılan kız çocuğunun sağlık durumunun iyi olduğunu öğrenilirken, Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. İlhan Erkan, Devlet Hastanesi olarak yeni bir ilki başarmanın mutluluğu içerisinde olduklarını belirterek, emeği geçen hekimlere teşekkür etti.

Haber :Abdulkadir DAĞ

Viranşehir Devlet Hastanesi Viranşehir Haberleri İlhan Erkan Viranşehir Son Dakika Viranşehir Sağlık Haberleri Ameliyat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX