VİRANŞEHİR DEVLET HASTANESİ BİR İLKİ DAHA BAŞARDI


VİRANŞEHİR DEVLET HASTANESİ BİR İLKİ DAHA BAŞARDI

.

VİRANŞEHİR DEVLET HASTANESİ BİR İLKİ DAHA BAŞARDI
Bu içerik 1526 kez okundu.

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinde, sağlık alanında çıtayı yükselten Viranşehir Devlet Hastanesi bir ilki daha başardı.

Daha önce bir çok farklı branşta önemli ameliyatlar gerçekleştiren Devlet Hastanesi,yeni bir başarıya daha imza attı.

Kasık ağrısı nedeniyle Devlet Hastanesine başvuran M.Ç İsimli hastaya, ilk kez laparoskopik (kapalı) kasık fıtığı ameliyatı Genel Cerrah Uzmanı Op.Dr.Önder Akkuş tarafından başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Ameliyat sonrası serviste kısa bir açıklama yapan Genel Cerrah Uzmanı Op.Dr.Önder Akkuş, Viranşehir Devlet Hastanesine kısa bir süre önce tayin olduğunu ve Hastaneye başvuran M.Ç isimli hastaya ilk kez Laparoskopik (kapalı) kasık fıtığı ameliyatı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Kapalı kasık fıtığının açık fıtık onarımına göre bir çok avantajı olduğunu açık ameliyata göre daha az ağrı ve yara izi, yara yeri enfeksiyonu, kanama ve yara yeri açılma riskinin çok düşük olduğunu belirten Akkuş,Devlet Hastanesi olarak bu tür başarılı ameliyatların sayısını arttırmayı hedeflediklerini kaydetti.

Ameliyat için gerekli desteğin sağlanmasında emeği geçen Hastane Başhekimi Dr.İlhan Erkan’a teşekkür eden Akkuş,malzeme konusunda sıkıntı çekmediklerini ve ameliyatlara devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.İlhan Erkan ise,İl Sağlık Müdürlüğüne,Genel Cerrah Uzmanı Op.Dr.Önder Akkuş ve ekibine yaptıkları yaptıkları başarılı ameliyattan ötürü teşekkür ederek,bu tür ameliyatların diğer ameliyat türüne göre maliyetin düşük olduğunu söyledi.

Devletin sahip olduğu maddi imkanları daha az maliyetlerle sağlık alanında Viranşehir halkına sunma gayreti içerisinde olduklarını söyleyen Erkan,Devlet Hastanesi olarak ilklere imza atmaya devam edeceklerini yineledi.

Haber : Abdulkadir DAĞ

Viranşehir Devlet Hastanesi İlhan Erkan Sağlık Devlet Hastanesi Viranşehir Haberleri Son Dakika Viranşehir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX