VİRANŞEHİR’E DEV HİZMET GELİYOR


VİRANŞEHİR’E DEV HİZMET GELİYOR

.

VİRANŞEHİR’E DEV HİZMET GELİYOR
Bu içerik 690 kez okundu.

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesine Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA GES-2) projesi ile 500 megavat'lık güneş enerjisi santralinin kurulacağı öğrenildi.

Viranşehir Kaymakamı Ömer Dereci, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca Viranşehir’e dev hizmetin getirileceğini belirterek, İlçenin kuzey bölgesi olan Kadıköy kırsal mahallesi yakınlarında 500 MW’lık Enerji Santralinin kurulacağını söyledi.

‘ Viranşehir’e 2 bin kişilik istihdam imkanı ’

10 bin dönüm alan üzerinde kurulacak olan Devasa Enerji santrali için fizibilite çalışmalarının başladığını belirten Viranşehir Kaymakamı Ömer Dereci, önümüzdeki ay yapılacak olan ihale ile 3 veya 5 yıl içerisinde hayata geçirilecek olan santralde 2 bin kişilik istihdam alanının yaratılacağını kaydetti.

‘ Santralde kalifiyeli elemanlar çalışacak ’

İlk etapta Santralde çalıştırılmak için Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde çeşitli kurslar açarak kalifiyeli eleman yetiştireceklerini dile getiren Dereci, “ Kalifiye eleman ihtiyacına binaen bizde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Viranşehir insanının istihdam edilmesi için çaba harcıyoruz. Bu devasa tesis faaliyete geçtikten sonra İnşallah kalıcı olarak ta 300 kişiye iş imkanı kazandırmış olacağız. Şimdiden dev hizmetin ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. İnşallah bu dev proje ile birlikte Viranşehir büyük bir kalkınma ivmesi gösterecektir. ” Diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX