VİRANŞEHİR'DE KUŞ GRİBİ ŞÜPHESİ !


VİRANŞEHİR'DE KUŞ GRİBİ ŞÜPHESİ !

.

VİRANŞEHİR'DE KUŞ GRİBİ ŞÜPHESİ !
Bu içerik 845 kez okundu.

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde Halil M’ye ait kanatlı hayvan işletmeciliğinde kuş gribi şüphesi üzerine yaklaşık 140 tavuk itlaf edildi.

İlçe merkezine bağlı Demirci kırsal mahallesinde tavuk çiftliği kuran Halil M., tavuklarının hastalanması ve ölmesi üzerine şüphelenerek durumu Viranşehir İlçe Tarım Müdürlüğü'ne bildirdi.

Geçtiğimiz günlerde yaşanan şüpheli hastalı ve ölüm üzerine İlçe Tarım Müdürlüğü'ne bağlı ekipler Demirci mahallesine gitti. Burada Tavuk işletmeciliğinde bulunan 100'e yakın tavuk tedbir amaçlı itlaf edildi.

Kuş gribi şüphesi üzerine çiftlikten numuneler alındı. Alınan numuneler önce Adana’ya gönderildi. Ardından olayın kesin sonuca varılması için numunelerin İzmir'e gönderileceği öğrenildi.

Konu ile ilgili Viranşehir İlçe Tarım Müdürlüğünden yapılan açıklamada; Söz konusu Demirci mahallesindeki tavuk işletmeciliğinin 21 günlük karantinaya alındığı ve mahalleye kanatlı hayvan giriş çıkışının yasaklandığı belirtildi.

Aynı şüphe üzerine mahallede bulunan diğer kanatlı hayvanların (tavukların) da itlaf edildiğini ifade edilerek, ilk bulguların bu yönde olduğunu ve mağduriyet yaşayan işletme sahibinin mağdur edilmeyeceğini kaydedildi.Konu ile ilgili olarak incelemenin devam edildiği çalışmaların da ivedikle yürütüldüğü söylendi.

Viranşehir Viranşehir'de Kuş Gribi Viranşehir Demirci Mahallesi Viranşehir İlçe Tarım Müdürlüğü Kuş Gribi Viranşehir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX