VİRANŞEHİR DERNEĞİ’NDEN ‘ CAMİ TEMİZLEME’ KAMPANYASI


VİRANŞEHİR DERNEĞİ’NDEN ‘ CAMİ TEMİZLEME’ KAMPANYASI

.

VİRANŞEHİR DERNEĞİ’NDEN ‘ CAMİ TEMİZLEME’ KAMPANYASI
Bu içerik 384 kez okundu.

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinde öncü Sivil Toplum Kuruluşlarından biri olan Viranşehir Derneği, ‘ Müslümanlık temizlik dinidir. Temiz olun! Cennete ancak temiz olan girer.’ Hadisi Şerif ile yola çıkarak ilçe genelinde ‘ Cami Temizleme’ kampanyası başlattı.

Viranşehir Derneği Başkanı Murat Karadaş’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda dernek üyesi kampanya kapsamında İlçenin Yenişehir mahallesinde bulunan Kemal Veysi Tepret Camisinde temizlik çalışması başlattı. Kampanya ile birlikte Cami içi ve dışı temizlenerek nezih hale getirildi.

Viranşehir Derneği Başkanı Murat Karadaş kampanya ile ilgili yaptığı açıklamada; Camileri temizlemek bütün Müslümanların görevi ve Müslümanlar için bir ibadettir diyerek, ilçe genelinde Cami temizleme kampanyası başlattıklarını söyledi.

Karadaş, kampanya ile birlikte ilk olarak Kemal Veysi Tepret Camisinin temizliğini yaptıklarını ifade ederek, “ Süre içerisinde ilçe merkezindeki bütün mescitlerinin temizliğini yapacağız. Buradaki amacımız farkındalık oluşturmaktır. Camileri temizlemek bütün Müslümanların görevi ve Müslümanlar için ibadettir. Bizde Viranşehir Derneği olarak öncü bir proje yürüterek böylesi anlamlı bir kampanya başlattık. Emeği geçecek olan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Rabbim hayrlarını kabul etsin.” Diye konuştu.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX