VİRANŞEHİR’DE İŞ-KUR BAŞVURULARI BAŞLADI


VİRANŞEHİR’DE İŞ-KUR BAŞVURULARI BAŞLADI

.

VİRANŞEHİR’DE İŞ-KUR BAŞVURULARI BAŞLADI
Bu içerik 375 kez okundu.

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinde Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP), kapsamında İş-Kur tarafından 6 Ay temizlik işlerinde istihdam edilecek geçici işçi alımı için başvurular başladı.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İş-Kur tarafından İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere olan 100 kişilik İş-Kur başvuruları bugün itibari ile start aldı.

31 Aralık 2018 - 04.01.2018 tarihi arasından başvuruların yapılacağı bilgisini alan çok sayıda vatandaş, sabahın erken saatlerinde İlçenin Yenişehir mahallesinde Tepret Cami arkasında bulunan İş-Kur hizmet binasına akın etti. Burada uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, başvuru yapabilmek için saatlerce bekledi.

1000 kişilik geçici işçi alımına çok sayıda müracaat yapıldığı öğrenilirken, yapılacak olan müracaatların ardından 08.01.2019 tarihinde Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü konferan salonunda noter huzurunda işçilerin isimleri belli olacak.

Kura çekiminin ardından ismi çıkan adayların, evrak işlemlerini tamamladıktan sonra 21.01.2019 tarihinde iş başı yapacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX