VİRANŞEHİR’DE YÜZLERCE DÖNÜM MISIR TARLADA KALDI


VİRANŞEHİR’DE YÜZLERCE DÖNÜM MISIR TARLADA KALDI

.

VİRANŞEHİR’DE YÜZLERCE DÖNÜM MISIR TARLADA KALDI
Bu içerik 675 kez okundu.

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde aşırı yağış nedeniyle yüzlerce dönüm mısır tarlada kaldı. Aralıksız devam eden yağmur mısır üreticisini mağdur etti.

 

İlçe merkezine bağlı Işıldar kırsal mahallesinin Usluca mezrasında 150 Dönüm araziye mısır eken Mehmet Nuri Anlar isimli çiftçi, bu yıl ağırı yağış düştüğünü belirterek, yağış nedeniyle yüzlerce dönüm mısırın küflenip tarlada kaldığını söyledi.

Her yıl Aralık ayında hasat yaptıklarını ancak bu yılki Aralık ayında aşırı yağış olduğunu ileri süren Mehmet Nuri Anlar, tarlada kalan mısırının küflenerek bozulduğunu kaydetti.

Son olarak hasat ve ekim yapamadığını sözlerine ekleyen Çiftçi Anlar, “ Küflenmeye ve bozulmaya başlayan mısır koçanları bizleri kara kara düşündürüyor. Ne yapacağımızı bilemiyoruz. Bu yıl bolca yağış oldu. Bu nedenle mağdur olduk. Hasat yapamadığımız için Elektrik, Gübre ve mazot borçlarımız var. Onları nasıl ödeyeceğimi bilemiyorum. Bu konuda yetkililerden destek bekliyorum. ” Diye konuştu.

  

Haber - Foto : Abdulkadir DAĞ

VİRANŞEHİR’DE BİNLERCE DÖNÜM MISIR TARLADA KALDI Viranşehir'de Mısır Hasadı Viranşehir'de Mısır Tarlada Kaldı Viranşehir Son Dakika Viranşehir Haberleri viranşehir'de yağmur
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX