KAYMAKAM DERECİ’DEN İŞ ADAMLARI’NA ‘ YATIRIM ’ ÇAĞRISI


KAYMAKAM DERECİ’DEN İŞ ADAMLARI’NA ‘ YATIRIM ’ ÇAĞRISI

.

KAYMAKAM DERECİ’DEN İŞ ADAMLARI’NA ‘ YATIRIM ’ ÇAĞRISI
Bu içerik 511 kez okundu.

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinde, göreve geldiği günden bu yana ilçenin kalkınması ve gelişmesi için önemli projeler üreten Viranşehir Kaymakamı Ömer Dereci, İş Adamlarına ilçede yatırım yapmaları konusunda çağrıda bulundu.

Viranşehir’i yatırım şehri yapmak için kolları sıvayan Organize Sanayi Yönetim Kurulu İlçe Kaymakam Ömer Dereci, ilçeye yapılacak olan yatırımla Organize sanayide Elektrikten doğan mağduriyetin büyük ölçüde giderileceğini söyledi.

Bu bağlamda Kaymakamlık makam odasında İlçe Kaymakamı OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Dereci, OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kadir Kılıçoğlu, OSB Müdürü İbrahim Halil Akaltun, Tisa Enerji A.Ş yetkilisi Gazi Yıldız, Viranşehir Ticaret Odası Başkanı Ömer Yazmacı ve Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Haşim Yıldız’ın katılımı ile toplantı düzenlendi.

Toplantıda Elbeğendi mahallesinde kurulacak güneş enerjisi santralinin Organize Sanayi hattına bağlanması talebini dinleyen Kaymakam Dereci, Organize sanayi hattının tüm teknik masraflarının karşılanması durumunda santralin hatta bağlanmasına onay vereceklerini kabul etti.

‘ Viranşehir’de gönül rahatlığı ile yatırım yapılabilir ’

Toplantıda İş Adamlarına yatırım yapmaları konusunda çağrıda bulunan Kaymakam Dereci, “Viranşehir iş potansiyeli çok yüksek bir ilçe ve kalkınması için bizlerde önemli projeler üretip çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Bu anlamda Organize Sanayimizde yaşanan Elektrik kesintilerini minimize etmek ve çözmek amacıyla Organize Sanayi Yönetim Kurulu olarak Humartaş yetkilileri ile bir muvafakatname imzaladık. Bu kapsamda Organize sanayide artık elektrik kesintisi yaşanmayacak. 9 MW’lık bir enerji Güneş Enerjisi Santralinden Organizeye verilecek. Bu Enerji ile Sanayide işlevsellik aksamayacak vede yatırım yapacak olan İş Adamlarımız mağdur olmayacaktır. Bu vesile ile İş Adamlarına Viranşehir’e gelip gönül rahatlığı ile yatırım yapabileceklerini belirtmek istiyorum. Gelin Viranşehir’i hem birlikte kalkındıralım.” Diye konuştu.

Haber : Abdulkadir DAĞ

KAYMAKAM DERECİ’DEN İŞ ADAMLARI’NA ‘ YATIRIM ’ ÇAĞRISI Viranşehir Kaymakamı Ömer Dereci Viranşehir'e yatırım çağrısı Kaymakam Dereci yatırım çağrısı Viranşehir Haberleri Viranşehir Son Dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX