VİRANŞEHİR’DE 6 YILLIK HUSUMET SONA ERDİ


VİRANŞEHİR’DE 6 YILLIK HUSUMET SONA ERDİ

.

VİRANŞEHİR’DE 6 YILLIK HUSUMET SONA ERDİ
Bu içerik 1353 kez okundu.

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde 6 yıl önce iki aile arasında 1 kişinin ölümü ve 6 kişinin de yaralanması sonucu başlayan husumet 2 bin kişinin katıldığı barış yemeği ile sonlandırıldı.

Viranşehir’de 6 yıl önce arazi anlaşmazlığı nedeniyle Köran ve Samatay aileleri arasında çıkan silahlı kavgada 1 kişi öldü,6 kişi yaralandı.

Olayın ardından her iki aile arasında başlayan husumetin son bulması için kanaat önderleri aracı oldu. Ailelerin ikna edilmesi üzerine düğün salonunda barış yemeği verildi.

Yemeğe, Viranşehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ömer Dereci, İlçenin Kanaat Önderi Şeyh Hikmet ve husumetli aile mensuplarından yaklaşık 2 bin kişi katıldı.

Kuranı Kerim tilaveti ile başlayan programda, daha sonra husumetin son bulması adına kanaat önderleri birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından tokalaşan ve sarılan iki aile fertleri, dua ederek birlikte yemek yedi, aralarındaki husumet sonlandırıldı.

 

Programın ardından Kaymakam Ömer Dereci, Barışın sağlanmasının ardından iki aile fertlerine barış yemeğinin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederek, Husumetin hiçbir zaman fayda getirmediği belirtip birlik ve beraberlik vurgusunda bulundu.

VİRANŞEHİR’DE 6 YILLIK HUSUMET SONA ERDİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX