VİRANŞEHİR’DE KAR YAĞIŞI NEDENİYLE YOLDA MAHSUR KALAN VATANDAŞ VE ARAÇLAR KURTARILDI


VİRANŞEHİR’DE KAR YAĞIŞI NEDENİYLE YOLDA MAHSUR KALAN VATANDAŞ VE ARAÇLAR KURTARILDI

.

VİRANŞEHİR’DE KAR YAĞIŞI NEDENİYLE YOLDA MAHSUR KALAN VATANDAŞ VE ARAÇLAR KURTARILDI
Bu içerik 381 kez okundu.

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinde etkili olan tipi ve kar yağışı nedeniyle Viranşehir-Diyarbakır karayolu ulaşıma kapandı. Birçok vatandaş ve araç mahsur kalırken, ekipler tarafından yolda mahsur kalan vatandaşlar ve araçlar yoğun uğraş sonucu kurtarıldı.

Viranşehir-Diyarbakır yolu’nda etkisini sürdüren tipi ve kar yağışı nedeniyle yolda donma tehlikesi geçiren vatandaşların yardım çağrısına Viranşehir Belediyesi yetişti.

Viranşehir Belediye Başkan Yardımcısı Halaf Kete’nin de yer aldığı Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Karayolları ekipleri ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile birlikte vatandaşları kurtarmak için çalışma başlattı.

6 saatlik süren uzun uğraş sonucu yapılan çalışma neticesinde donmak üzere olan birçok vatandaş kurtarıldı. Etkili kar yağışı nedeniyle kapanan yol ise tekrar ulaşıma açıldı.

 

Konu ile ilgili olarak Viranşehir Belediye Başkan Yardımcısı Halaf Kete, vatandaşların yolda dikkatli olmaları gerektiğini vurgulayarak, kar yağışının etkisini sürdürdüğünü ve ulaşıma açılan yolun tekrar kapanabileceğini kaydetti.

Sabah saatlerinde tekrar ulaşıma kapanan yolun açılması için Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri çalışmalarına tekrar devam etti.

Haber : Abdulkadir DAĞ

VİRANŞEHİR’DE KAR YAĞIŞI NEDENİYLE YOLDA MAHSUR KALAN VATANDAŞ VE ARAÇLAR KURTARILDI Viranşehir'de Kar Viranşehir hava durumu Viranşehir Belediyesi Viranşehir de mahsur kalanlar Viranşehir Haberleri Viranşehir Belediye Başkan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX