VİRANŞEHİRLİLER BU HABERE ÜZÜLECEK !


VİRANŞEHİRLİLER BU HABERE ÜZÜLECEK !

.

VİRANŞEHİRLİLER BU HABERE ÜZÜLECEK !
Bu içerik 973 kez okundu.

Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesinde,2019 yılının başlarında Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı tarafından yapılması planlanan 500 MWe GES Santralinin kurulmasına ilişkin yarışma,iptal edildi.

2019 yılında kurulması planlanan ve yaklaşık 200 kişinin istihdam edileceği düşünülen GES Projesi ile ilgili ihalenin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, 05 Ekim 2018 günü Resmi Gazete’de yayınlanarak iptal edildiği duyuruldu.

Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları Yönetmeliği esaslarına göre güneş enerjisi santrallerinin kurulması amacıyla Şanlıurfa-Viranşehir’de 500MWe, Hatay-Erzin’de 200MWe ve Niğde-Bor’da 300MWe gücünde olacak şekilde Bağlantı Kapasitelerinin ve ilgili Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) içinde belirlenen sahaların kullanım hakları 30 yıl süreyle tahsis edilmek üzere ihaleye çıkarılacaktı. Daha önce yarışmaya yapılacak başvuruların, 31 Ocak 2019 gününe kadar kabul edileceği bildirilmişti. Ancak yarışma iptal edildi. İptal kararının gerekçesine ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

VİRANŞEHİRLİLER BU HABERE ÜZÜLECEK !
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX